Sestava - SG Bakov (1.pol): Lehký – Smetana, Sedláček, Kamenický, Sieber – Rýdl, Resl, Chromý, Bláha – Beránek, Smutný

Střídali: Fanta, Vaněk, Korbář, Puskajler, Brodský, Malina, Bareš

Sestava - SG Bakov (2.pol): Majzlan – Vaněk, Malina, Fanta, Brodský – Korbář, Resl, Chromý, Bláha – Puskajler, Smutný

Richtr - Culek - Trojan - Foubík (Bartoš)

Štajner - Kopic (Babíček)

Trenér: Keltner

Z důvodu zaneprázdněnosti nepřijeli: Obajdin, Zelenka, Jánošík, Maier

Bakovská garda se postavila na svém domácím hřišti v areálu V Podstrání v sobotu 22.října 2016 proti bývalým ligovým hráčům Slovanu Liberec. Na trávníku se objevila jména, která v minulosti byla při tom, když Liberec sklízel úspěchy. Pašta, Miškovský, Nevyhoštěný, Prchal, Klíma, Trojan nebo Keltner hráli II.ligu a někteří z nich byli součástí týmu vedeného trenérem Vlastimilem Petrželou, který v roce 1993 napsal novou historii klubu a postoupil do I.ligy. Postup před 23 lety pomohl vybojovat i tehdy dvacetiletý Richard Culek. Liberecký talent si zahrál nejvyšší soutěž také za Švarc Benešov a Bohemians 1905. Jako legionář působil 6 let v Belgii. Pravidelně si s těmito hráči chodí kopnout současný ředitel klubu FC Slovan Liberec ing.Libor Kleibl.

Diváci se ovšem nejvíce těšili na největší libereckou hvězdu, a to na českého reprezentanta Jiřího Štajnera, trojnásobného mistra ligy (95/96 Slavia Praha, 01/02 a 11/12 Slovan Liberec). Svou úspěšnou kariéru odstartoval ve Slavii Praha. Nejvíce prvoligových startů však na střádal rodák z Benešova v libereckém dresu. Po půlročním hostování ve Spartě Praha přestoupil v roce 2003 cca za 3,5 mil eur do Hannoveru, kde se během šesti sezón výrazně zapsal do klubové historie. V Německu odehrál 229 zápasů a vstřelil 42 branek. Branky střílí i dnes v dresu divizní Chrastavy. "Štajny" se trefil i dopoledne před bakovskou exhibicí. Na půdě rezervních Pardubic pomohl tak týmu k zisku jednoho bodu.

Rychlost, dynamičnost a především chuť si zahrát fotbal předvedl následně i odpoledne na bakovském pažitu. Od prvních minut na něm lítal jako za mlada. Do nebezpečného prostoru posílal míče a připravoval tak ložené situace druhému útočníkovi Kopicovi nebo ve středu zálohy operujícím Culkovi nebo Trojanovi. Tři liberecké výpady byly během 20.minut proměněny. Bakovská garda držela s Libercem během prvního poločasu krok. Na inkasované branky zareagovala dvojitým snížením Smetanou a Beránkem. Bakovské úspěchy se odehrály za velmi nehostinných podmínkách. V poslední čtvrthodině prvního poločasu se z nebe na hráče snesla nečekaná průtrž mračen. Liberec zvyklý na deštivo to ovšem pravděpodobně rozhodilo. Nepříznivé počasí se však během přestávky uklidnilo a staří páni z Liberce opět na trávníku dominovali. Další branky padaly po obdobných situacích. Téměř všechny zásahy slavného soupeře měly nádech exhibice, tj. doklepávání do prázdné branky.

Utkání bylo pro bakovskou gardu zážitkem. To jistě platilo i pro diváky, kteří se šli v hojném počtu. Poděkování patří novicovi v rozhodcovském dresu Tomášovi Tylovi. Zápas odřídil bez větších potíží a nutnosti udělit žlutou kartu. Další díky je věnováno rodině Janstovým a kuchaři Zdeňkovi Juřicovi za pozápasové pohoštění všech hráčů v Hospůdce Na Hřišti.

PODZIM - 7/10/2016

SG Bělá – SG Bakov

4:2 (3:0)

Branky : Prokupek M.,Volleman, Čapek, Vrabec – 2x Maryška

SG Bakov: Lehky - Korbář, Fanta, Sedláček, Brodský - Rýdl, Chromý, Špringer, Bláha - Beránek, Maryška

Střídali: Bareš, Resl, Sieber

SG Bělá: Verner – Hanibal st., Hanibal ml., Prokůpek M., Šóš – Čapek, Verner, Vrabec, Bartoš – Prokůpek J., Volleman

Střídali: Toman, Jirdásek, Hašl, Smejkal, Bok

První po dlouhé době přátelský zápas se sousedním rivalem proběhl za relativně ideálního počasí. Nepršelo a ani nebyly parna jako minulý týden. Zima již v tomto týdnu ukázala svojí sílu, ale v pátek odpoledne byla k nám milostivá. I přesto delší fyzickou přípravu, rozkopání a rozchytání brankaře před výkopem, jsme si měli udělat důkladněji. Nerozehranost negativně ovlivnila úvod zápasu. Bělá nás přehrávala a také byla úspěšná v zakončení. Navíc brankář nás nepodržel. I když z inkasovaných branek neměla čisté svědomí ani naše obrana, bělské pokusy se daly chytat. Příjezd k vzájemnému zápasu na poslední chvíli také ničemu neprospěl.
Ve druhém poločase jsme již byli lepším týmem. Jenže to už na kontě Bělé svítila trojka! A tak nás domácí nechali hrát. My jsme jim za odměnu vstřelili dva góly. Snížení dvěma trefami zajistil Jaroslav Maryška. Nejprve pravděpodobně původně zamýšlený centr zapadl za Vernerovy záda, a poté po průniku Lukáše Bláhy proměnil nařízenou penaltu - 2:3. I nadále jsme kontrolovali balón a snažili se o vyrovnání. Domácí spíše hrozili protiútoky. Dokonce Jirdásek trefil po takové nepovedené střele spojnici tyčky a břevna. Vzápětí naše snahy mohl ukončit Vrabec, protože rozhodčí nařídil i penaltu pro domácí tým, ale špílmachr ji trestuhodně zahodil. I nadále naše vyrovnání viselo ve vzduchu. Bakovské naděje nakonec Vrabec utnul. Skrytou střelou zpoza vápna nemohl brankář Lehký zastavit, a skončila v síti.

Ve druhém poločase po té, co tým doplnili pozdními příjezdy další spoluhráči (Resl, Sieber), tak se naše hra zklidnila, více jsme byli na balonu a tlačili jsme se před bělskou branku. V naší brance tým konečně podržel již rozchytaný Laďan Lehký, který tak odčinil slabé chvilky ze začátku zápasu.  Tento zápas byl generálkou na přátelské utkání proti gardě Slovanu Liberec – 22/10/2016. Podzim zakončí garda v Železném Brodě na zabijačkovém turnaji, kterého je od roku 2008 pravidelně součástí. Dokonce turnaj za účasti silných týmů z Libereckého kraje vyhrála.

INFO pro gardisty: nadále máme rezervované malé tréninkové hřiště ve čtvrtek od 17,30 pro pravidelné hodinové fotbálky pod umělým osvětlením.

JARO 2016
1. PÁ 8.4. 17,30 Benátky nJiz SG Bakov 4:1
2. PO 16.5. 17,30 SG Bakov SG MSK 1:5
3. PÁ 10.6. 17,30 SG D.Bousov  SG Bakov 3:6

2. Pondělí 16.5.  SG Bakov - MSK  1:5 (0:0).

Zápas se hrál 2x 40min.

Branka:  Sedláček (pen) - 3x Antoš, Šosvald, Smetana

Sestava: Majzlan - Balogh, Fanta M., Šavrda, Brodský (Vaněk) - Korbář, Špringer, Bláha (2.pol Sedláček), Rýdl, Vitmajer (Fanta P.) - Bareš

V prvním poločase vychytal soupeře Majzlan. Především díky němu jsme neinkasovali a drželi příznivé skóre. Na začátku druhé půlky po faulu na Rýdla proměnil penaltu Sedláček. V zápětí srovnal Antoš. Po jeho druhém vstřeleném gólu jsme odešli fyzicky. Hradišťáci využili tři brejky a urodila se krutá porážka. Zápas by jistě probíhal jinak, kdybychom nastoupili kompletní sestavě. Náhle se omluvili Resl, Smutný, Lehký, Malina. Dále byli osloveni Kamenický, Chromý, Kühnel. Bohužel jiné povinnosti jim zabránili nastoupit. Bakovská garda potencionál má. Ovšem najít termín, který by vyhovoval všem je téměř nemožný.

1. Pátek 8.4.   Benátky - SG Bakov 4:1 (1:0)

Zápas se hrál 2x 40min. na UMT.

Branka:  50.Chromý

Sestava: Lehký-Balogh,Sedláček, Fanta, Brodský (Vaněk) - Korbář, Šavrda, Chromý, Rýdl, Sieber - Smutný (Bareš)

Po téměř roce jsme se opět sešli a mohl se tak uskutečnit další přátelák. Po většinu zápasu jsme měli míč častěji na kopačkách, častěji stříleli, ale přesto jsme nevyhráli. Po 20.minutách hry zapadla paradoxně první a ojedinělá střela soupeře za Lehkého záda. Na začátku druhého poločasu Smutného tvrdou střelu nudržel brankář a Chromý zblízka zavěsil - 1:1. Pro téměř každého bakováka byl letos tento zápas prvním důvodem udělat rychlejší krok, což se ke konci zápasu negativně podepsalo na celkovém výsledku. Ve druhém poločase totiž síly ubývaly a hráči vysoko propadávali. Po protiútocích se už nikomu nechtělo zpět za balon. A tak během černé desetiminutovky, kdy tým byl o jednoho hráče oslaben, soupeř toho využil a rozhodl. Benátky, posílené velkým počtem hráčů ze Zdětína třikrát pokořily bakovskou gardu. Po ruce Fanty, jenž se ve vápně protihráči vzdával, se kopala penalta. Poté benátečtí udeřili dvěma "schovanými" střelami, které při letu před Laďanem "zaplavaly". Trpkou, a zároveň podle závěrečných statistik nespravedlivou porážkou v jarní premiéře nakonec všichni zkousli.

Nyní je už v hlavách hráčů odveta s Hradiští (poslední vzájemný zápas na podzim 2014 nedopadl dobře - 3:9). Derby se koná za 6 týdnů v pondělí 16.května.