6/ SG Bakov nad Jizerou - Sokol Libáň  2:4  (1:1)

Zápas hraný na přírodní trávě, 2x 35min

Branka:  16.Smetana, 42. Čapek

Sled branek: 1:0,1:2, 2:2, 2:4

Sestava: Beran - Balogh, Syrůček, Fanta, Brodský (Čapek) - Rýdl, Špringer, Chromý, Smetana, Korbář (Maryška) - Bareš

Zápas odehraný za úmorného vedra rozhodla početnější lavička soupeře. Ta byla obsazena čtyřmi hráči. Naše pouze dvěma! Jelikož pro zranění zápas nedohrál Martin Syrůček, poslední čtvrthodinka s jedním náhradníkem byla pro všechny, již v tu chvíli fyzicky vyždímaný jak citrón, velkým utrpení. A je nutné podotknout, že ten jeden jediný střídající byl díky obětavosti Jardy Smetany, který odehrál o den dříve za podobného počasí derby s Bělou. Kupodivu na něm únava nebyla znát. Jeho aktivitu chvílemi tlumila skutečnost, že neměl své spoluhráče z Áčka, se kterými by si to narazil. Jelikož zařídil obě branky, byl velkým přínosem pro naši hru. Tak za jeho rozhodnutí vstát od bazénu a přijet pomoct gardě, kterou někteří nechali na holičkách, mu patří velký dík. Abychom Libáň však v neděli porazili, potřebovali bychom takých Smetáků víc.

5/ Dolní Bousov - SG Bakov nad Jizerou   2:1  (1:1)

Zápas hraný na přírodní trávě, 2x 40min

Branka:  33.Fanta

Sled branek: 1:0,1:1,2:1

Sestava: Lehký - Balogh, Syrůček, Fanta, Brodský (Hájek) - Rýdl, Špringer, Chromý, Sieber (Vaněk) - Bareš, Beránek

První jarní prohru jsme si do statistiky připsali zaslouženě. Nejprve přišla chyba našeho brankáře a později jsme neproměnili penaltu. A to se zkušeným a dobře kombinujícím Bousovem bylo rozhodující.
Bohužel již kolem 10.min pustil Lehký za svá záda vlastně první střelu vyslanou na něho ze střední vzdálenosti. Po dalších deseti minutách nám byla nabídnuta penalta. Házenkářským zákrokem vytěsnil míč domácí obránce na roh jistý gól. Penaltu ovšem Špringer nedal. A tak jsme museli zabrat a vyrovnat ze hry. Chromý uvolnil diagonálou Vaňka a ten nezištně našel před prázdnou branlou Fantu - 1:1.
První poločas byl v réžii domácích. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Paradoxně jsme však dostali gól. Vyrovnání měl na noze aktivní v atakování soupeřovy branky Špringera. Ležícího domácího gólmana však nepřehodil.

4/  SG Bakov nad Jizerou - SG MSK   5:3 (2:1)

Branky: Resl, Chromý, Smetana, Bláha, Sedláček

Sled branek: 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3

Sestava: Šimíček - Balogh, Sedláček, Fanta, Brodský (Vaněk, Syrůček, Hájek) - Korbář, Resl, Chromý, Maryška, Smetana (Bláha) - Smutný

3/  SG Bakov nad Jizerou - FK Dobrovice  7:6 (3:3)

Branky: 12.Chromý, 27. Sieber (pen.), 36. Špringer (pen.), 42.a 44. Resl, 53. Vaněk, 57.Beránek

Sled branek: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 7:3, 7:6

Sestava: Lehký - Balogh, Frélich, Sieber, Brodský (Vaněk, Malina) - Korbář, Špringer, Resl ,Chromý (Rýdl) - Beránek, Bareš

Odveta přátelského utkání odehraného v Dobrovici proběhla nyní zcela za jiných podmínek jak na podzim. Tenkrát se přátelský zápas nevydařil již od prvopočátku. Nejprve se řešil problém ten nejzásadnější. Hráči se totiž na sraz scházeli jak švábi na pivo. V čase výkopu bylo v kabině z 15-ti nominovaných pouhých osm! Po několika telefonátech jsme nakonec dali dohromady alespoň jedenáctku hráčů. A druhá nepříjemná věc byla nepřízeň počasí. A tak po odloženém čase výkopu jsme nastoupili v okleštěné sestavě za silného nárazového větru a v mrazivém počasí a bohužel jsme prohráli 2:3.

Jarní souboj byl o něčem jiném. Panovalo ideální počasí, slunečno, teplota kolem +20°C, bezvětří - viz fotogalerie . A na srazu před zápasem byli téměř všichni včas. Na lavičce tři náhradníci. Ne nadarmo se říká, že lavička dělá dobrý výsledek. Tentokrát se to potvrdilo. Soupeř měl pouze jednoho hráče na střídání a po vyrovnaném prvním poločase se na počátku druhé půlky síla naší lavičky také projevila. Stačilo 15 minut na získání rozhodujícího náskoku. Nejdříve Resl dvěma slepenými střelami ze střední vzdálenosti nás dostal do dvoubrankového trháku. Následně Vaněk po sólovém úniky z poloviny hřiště a Beránek z dorážky upravili průběžný stav na již 7:3! V této části hry byla vidět na hostech únava a byli zralí na ručník. Jenže se nevzdali a především Antoš, hráč dobrovické rezervy hrající krajskou I.A třídu, zařídil hostům přijatelnější výsledek.

Po zápase došlo od hráčů k vybrání členských příspěvků. Tímto se počet aktivních členů SK Bakov nad Jizerou navýšil o hráče nad 35 let a garda se tak stala plnohodnotnou součástí klubu.

Na jaře garda nepoznala hořkost porážky. A pokud se sejde v hojném počtu tak jako v předchozích termínech i k dalšímu přáteláku, může opět pomýšlet na dobrý výsledek, a tím pádem i na veselé pozápasové občerstvení…

Příští zápas je naplánován na pondělí 12.5. v 17:30. To nastoupí garda opět doma, tentokrát proti rivalovi z nedalekého Mnichova Hradiště.

2/  Benátky n/Jiz - SG Bakov nad Jizerou 0:4 (0:1)

Branky: 15.Resl, 52.Chromý, 68.Rýdl, 77.Špringer

Sestava: Lehký (40.Beránek) - Šavrda, Fanta, Syrůček, Sieber (Vaněk) - Rýdl, Špringer, Chromý, Kühnel (Maryška, Čapek) - Beránek, Resl (Bareš)

Před zápasem v kabině proběhlo informování hráčů, kteří nejsou doposud členy klubu SK Bakov nad Jizerou, že je nutné jejich začlenění. Jedná se především o navýšení členské základny a zaplacení ročních příspěvků (500,-Kč/hráč). Tato spoluúčast bude využívána na materiální vybavení staré gardy a placení startovného na plánovaných turnajích...

Vlastní zápas začal za slunečného počasí ve velmi svižném tempu. A také proč ne? Oba týmy měly na střídání po čtyřech náhradnících, jež za vysílené kolegy mohli okamžitě do rozjetého rychlíku hokejově naskakovat. V našem týmu jsme velmi vřele přivítali novou akvizici, čerstvě přestoupivšího z Čejetic Michala Kühnela.

Po celé utkání jsme měli územní převahu, ze které pramenily časté střely. S domácími, s nejčastějším naším soupeřem, jsme doposud ve třech zápasech vytěžili pouze jen jednu remízu. Tentokrát jsme je však téměř k ničemu nepustili. Čisté konto je toho důkazem. Byť gólman Láďa Lehký v přestávce díky plnění rodinných povinností musel přepustit branku útočníkovi (brankáři amatérovi) Milanovi Beránkovi. Obrana makala však zodpovědně a domácím útočníkům jeho svatyni nedopustila nebezpečně ohrozit. Pouze v poslední minutě se „Bery“ musel vytáhnout a gólovou střelu vyrazit na roh. A tak vítězství proti Benátkách je pro nás povzbuzení do dalších přátelských soubojů.

Další zápas je naplánován na nezvyklý čas – sobotní dopoledne. K odvetě podzimního zápasu do Bakova přijede garda Dobrovice.

1/  Mimoň - SG Bakov nad Jizerou 4:4 (2:1)

Zápas hraný na UMT, 2x 40min

Branky: 15., 48.Beránek, 62.Špringer, 72.Šavrda

Sestava: Lehký - Sieber, Fanta, Syrůček, Brodský (Vaněk, Malina) - Smutný, Špringer, Chromý, Korbář (Šavrda) - Bareš, Beránek