25.května, 17,15hod, 2x 35min

Branky:  38.Fanta

Sestava: Šimíček - Balogh, Macháček, Vaněk, Brodský (Frélich) - Korbář, Chromý T., Rýdl, Vitmajer (Chromý P., Čapek) - Bareš, Fanta

Sled branek: 0:1; 1:1; 1:3

Za nepříjemného vydatného deště proběhl výkop třetího přátelského zápasu gardy v letošním roce. I když se nejednalo o žádné soutěžní utkání, všichni hráči nastoupili k zápasu. Nikdo přeci nebyl z cukru, a tak musel každý zkousnout všechny ty litry vody, které se valily na jejich hlavy. Mnohým se určitě hlavou honili myšlenky o kanapi a teplém grogu popijící v obývacím pokoji. Ale fotbal vše utlumil obzvlášť, když po 20min hry bylo po dešti. A tak vznikl dostatečný prostor rychlým pohybem po hřišti vyfoukat namočené větrovky a trička...

Po celý zápas byla hra vyrovnaná a to i výsledkově. Pět minut před půlkou dostali hosté možnost kopat z hranice vápna trestňák. Ten také využil stoper přesnou ranou ke vzdálenější tyči - 0:1. Po krátké přestávce došlo k vyrovnání. Chromák nebezpečně vystřelil a zablokovanou střelu si ve vápně našel Fanťák a jeho doklepnutí znamenalo změnu stavu - 1:1. Další průběh předznamenával remízu. Bohužel opět na konci poločasu jsme inkasovali. Středem obrany prošel mezi beky do vápna Míra Boček a ten se při zakončení nemýlil. Prostřelil jinak velmi dobře chytajícího Pavla Šimíčka a bylo to 1:2. V poslední minutě došlo ještě k rychlému brejku a zcela volný bousovský útočník naservírovaný balón na zlatém podnosu uklidil do prázdné brány – 1:3.

Při odchodu do kabin nakrátko vysvitlo sluníčko a samozřejmě všechny napadla otázka: "To jsme to nemohli o půl hoďky posunout?"