Béčko zabralo a vyhrálo ve Lhotě

Dlouhá Lhota B - Bakov B  1:4 (0:3)

Sestava: Lehký st.– Formáček, Dlask, Zahrádka, Šimon – Beránek, Drudík, Špringer, Klacek – Machata, Louda

Střídali: Šulc, Lehký ml.

Bakovské „B“ zajíždělo v sobotu k dalšímu mistrovskému utkání, tentokráte na hřiště Dlouhé Lhoty „B“. Fanoušci našemu týmu nedávali moc nadějí na jakékoliv body z tohoto utkání, neboť po několika neúspěšných zápasech bakovské rezervy byl domácí tým před duelem mírným favoritem. Ještě před zápasem si v kabině vzali slovo jak kapitán Beránek, tak trenér Machata a pokusili se tým vyburcovat k nebojácnému výkonu. A na hřišti to bylo od první minuty znát. Hráči Bakova se do domácích pustili ve velkém tempu a tak se nikdo nemohl divit, když ve 31. minutě svítil na světelné tabuli průběžný výsledek 0:3. Nejdříve se dvakrát prosadil Špringer, jednou po brejkové situaci přízemní střelou k tyči a podruhé po odraženém míči krásnou střelou z voleje pod břevno. Když po dalších pěti minutách pronikl do pokutového území Drudík a byl faulován, byl nařízen pokutový kop, který s přehledem proměnil gólman Lehký. Poté bakovští lehce polevili a domácí si vytvořili několik standardních situací, ze kterých však nevytěžili žádnou výraznější šanci. Do šaten se tak šlo s třígólovým vedením bakovských. Po poločase se obraz hry trochu změnil, domácí otevřeli hru, což mělo za následek jejich aktivnější hru dopředu,ale také možnost rychlých brejků do rozhozené obrany pro hosty. Ti toho náležitě využili, avšak stejně jako v minulých zápasech, vyhořeli na jejich proměňování. Ujala se pouze jedna akce, kdy si Špringer obhodil gólmana a centroval před prázdnou bránu na nabíhajícího Šulce, který z pěti metrů nezaváhal. 0:4. Zbytek zápasu už byl ve znamení zoufalé snahy domácích o vstřelení alespoň čestného gólu. Bakovská obrana však pracovala téměř bezchybně a soupeře často vystavila do ofsajdové pozice. Minutu před koncem však byla snaha domácích přeci jen oceněna a po kolmé přihrávce za obranu se domácí útočník tváří v tvář gólmanu Lehkému nemýlil. To byla však jediná kaňka na jinak téměř bezchybném výkonu celého týmu, který dokázal, že když se semkne, dokáže bojovat a uhrát i velmi slušné výsledky.