Brandýs B také nad síly dorostu

BAKOV N/J – Brandýs / St. Boleslav „B“ 0 : 2 ( 0 : 1 )

K velmi důležitému zápasu, kde se rozhodovalo, zda se přiblížíme nebo oddálíme od sestupových pozic, jsme nastoupili s odhodláním odčinit velmi nepovedený výkon s minulého kola. Opět se sestava „lepila“ jelikož Víchovi se obnovilo zranění kotníku, Kendík dal přednost hrát za MSK, Sivous se nedostavil bez omluvy a Chumlen byl nemocen. V situaci, jaké se nyní nacházíme, je těch absencí mnoho. Přesto jsme nepodali špatný výkon. Trochu nás srazila do kolen branka hostí, která padla po rohovém kopu soupeře, když jsme nedokázali odkopnout míč s vlastního pokutového území. Soupeř pak získal mírnou územní převahu, ale pozorná obrana ho do šancí nepouštěla a střely z dálky jistě pochytal Smutný. Naopak. Naše brejky vedené výborným Vaňkem byly daleko nebezpečnější. Střelu z 25 m kryl bravurně hostující gólman, který se vyznamenal i sólu Vaňka, když zabránil jisté brance. Těsně před přestávkou měl gól na hlavě Turza, ale do kabin se šlo za stavu 0:1.

Druhý poločas byl věrnou kopií toho prvního. Z našeho týmu byl nebezpečný pouze Vaněk, takže byla jen otázka času, kdy z tlaku hostí padne druhá branka. To se stalo po střele ze střední vzdálenosti, kterou jinak výborný brankář Smutný podcenil, a ta skončila v naši síti. Šanci na zvrat jsme měli ještě při dalším sólu Vaňka, ale hostující brankář ho znovu vychytal. I proto si hosté zaslouženou výhru již pohlídali.

I přes porážku lze mužstvo pochválit za bojovnost. Hra obrany není špatná, ale směrem do předu je nebezpečný pouze Vaněk. A to je málo. Je třeba začít na sobě pracovat. Zlepšit doslova tragickou fyzickou kondici. Zlepšit tréninkovou morálku. Chtít se zlepšovat. Myslím, že toto mužstvo má na to, aby se zachránilo.

Sestava : Smutný – Rothe (20. min. Frank ); Žďánský; Turza; Matohlína – Mlynka ( 47. min Šverma); Zahrádka; Nedvěd; Polášek – Hozák; Vaněk