Dobrý výkon a 3 body proti Úvalům

Bakov nad Jizerou – Úvaly 2:0 (1:0)

Branky: Nedvěd; Vaněk

Sestava: Lehký – Šverma; Beránek; Žďánský; Adam – Mlynka (75. Kysela); Vích; Vaněk; Polášek (80. Kubík) – Nedvěd ( 85. Bradáč); Hozák

Do prvního domácího zápasu jsme nastoupili s odhodláním odčinit výpadek ze druhého poločasu v Poděbradech. Čekal nás však velmi těžký soupeř z Úval, který v prvním kole „vyprovodil“ Bezno čtyřmi brankami. I proto jsme do zápasu nastoupili s respektem, který soupeř využil k mírné převaze, z které vytěžil tři šance, které Lehký bravurně zlikvidoval. Nejdříve vytáhl dalekonosnou střelu z horního rohu branky na tyč, poté z bezprostřední blízkosti vyrazil hlavičku hostujícího útočníka a poslední šanci likvidoval nohou trestný kop ze strany. Naše mužstvo se však nedalo zahambit a oplácelo stejnou mincí. Hlavička Žďánského po rohu skončila na horní tyči a následná trmavrma brankou nezkončila. Nebezpečné úniky vynikajícího Vaňka bohužel nebyly dotaženy, ale přesto jsme se dočkali. Ve 22. Min krásný diagonální pas Vaňka na Nedvěda byl zakončen střelou po zemi – 1:0. A do konce poločasu jsme měli hru pod kontrolou a předváděli velice dobrý fotbal. Bohužel naše šance jsme nedokázali proměnit. Tu největší zazdil Vaněk v poslední minutě, když místo přihrávky na volné spoluhráče řešil situaci 3 na 1 sólově.

Druhý poločas už nebyl z naší strany tak kvalitní. Soupeř nás začal dostávat pod tlak, kterému jsme odolávali jen se štěstím. Tu největší „kliku“ jsme měli po hrubce brankáře Lehkého, který lehkou střelu ze 30 metrů propustil za svá záda a vše „hasil“ až na brankové čáře. Mužstvo však dřelo. Obětavě bránilo a snažilo se pojistit svůj náskok. To se však podařilo až v závěru zápasu. Nejdříve brankář hostí vychtal Nedvěda, ale po několika minutách kapituloval po střele nejlepšího hráče zápasu Vaňka.

Naše vítězství bylo sice šťastné, ale zasloužené. Podali jsme velice dobrý výkon. Zejména v prvním poločase bylo na co koukat. Mužstvo si dokázalo, že se dá hrát s každým, ale bez bojovnosti, zodpovědnosti a disciplíně to nepůjde. Je potřeba v dalších zápasech potvrdit tento výkon a výsledky se jistě dostaví.