Dobrý výkon je příslibem do dalších zápasů

Bakov – Skalsko 0:4 (0:1)

Sestava:  Sameš – Marcinko, Cecava, Beran, Kendík – Říha, Bradáč, Fryč, Hulinský – Resl, Vích.

Střídali: Culek, Zemanec, Prokůpek.

První zápas v sezóně hráli žáci doma , i přes prohru odehráli dobrý zápas. Věkově o hodně staršímu soupeři vzdorovali více než 50. minut. V sestavě se objevilo polovina hráčů ročník narození 2000.

Utkání se hrálo za stálé převahy vyspělého družstva hostí. V úvodní čtvrthodině zlikvidoval brankář Sameš (poprvé chytal) tutovku hostí včasným vyběhnutí a obrana stačila zahušťovat prostor a chytat nebezpečné akce soupeře.  Na druhé straně jsem řešili kombinace na vápně hostí nepřesně a zbytečnými kličkami. Naši největší šanci spálil Bradáč, kterému vybojoval míč Resl a domácí středopolař sám na malém vápně zcela vyhořel a kopl míč několik metrů vedle. Hosté se branky v prvním poločase přece jen dočkali – po rohovém kopu jsme nepokryli prostor na zadní tyči a Skalsko vedlo 0:1.

Ve druhé půli jsme soupeře ještě zlobili dobrým bráněním, ale druhý gól v naší síti rozhodl a navíc se začala projevovat fyzická převaha soupeře. Ve zbytku utkání jsem ještě nestačili na dva sólové útoky hostujícího kapitána, který prošel přes pár hráčů a skóroval. Domácí měli ještě dvě slušné příležitosti, ale Bradáč po průniku a ani pěkná kombinace celého mužstva v síti neskončili. Kluci odehráli dobrý zápas a pochvalu zaslouží za přístup a bojovnost.