Dorost otočil stav 0:2 a vyhrál v Lysé

Slovan Lysá nad Labem – SK Bakov nad Jizerou 2:3 (2:2)

Branky: Nedvěd 3x

Sestava: Lehký – Beránek; Matohlína; Nagy; Adam (80. Kysela) – Mlynka; Hozák; Kroupa; Polášek (46. Vaněk) – Mařík; Nedvěd

Potvrdit vítězství nad Českým Brodem jsme jeli do Lysé, která nás na jaře „vyprovodila“ šesti brankami. A začátek hned ukázal, že to budeme mít hodně těžké. Neuběhlo ještě ani 10 minut a my již prohrávali o dvě branky. Dalo se říct, že jsme byli na ručník. Ale postupně jsme začali zvedat a vyrovnali hru. Velkou oporou se ukazoval navrátivší se Nagy, který ukončil hostování v Kosmonosích a nastoupil na stoperu. Po několika náznaků šancí se do koncovky dostal Nedvěd a přesnou střelou k tyči zavěsil. O několik minut později neudržel domácí brankář střelu Nagyho a po nezištné přihrávce od Maříka znovu úřadoval Standa Nedvěd 2:2! Tím to gólem se do šoku dostali domácí. Ale rychle se oklepali a do konce poločasu nám zle zatápěli. Naštěstí jsme odolali.

V kabině se mužstvo uklidnilo a do druhého poločasu nastoupilo s touho dokončit obrat. Pomoci k tomu měl i příchod Vaňka. Dlouho byla hra vyrovnaná. Domácí se dostali do několika šancí, ale ty vyřešil Lehký, který tím odčinil první branku, u které neměl nejčistší svědomí. Naše protiútoky vedl po většinu po levé straně Kroupa, ale nedařilo se finální zakončení. Rozhodnutí přinesla 85. minuta, kdy situaci 2 na 2 výborně vyřešila dvojice Mařík s Nedvědem, který završil svůj hatrick. Výsledek jsme již uhlídali a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla propuknout obrovská radost. Mužstvo si dokázalo, že se dá otočit i nepříznivý výsledek.