Dorost překvapil kvalitní hrou a výhrou nad favoritem

SK Bakov – Jirny 3:2 (2:1)

Branky: Mařík 3x

Sestava: Lehký – Šverma; Matohlína; Nagy; Beránek – Mlynka (88. Navara); Vaněk; Kroupa; Nedvěd; Polášek – Mařík (85. Adam)

Proti loňskému vítězi naší skupiny  1.A třídy jsme nastoupili s odhodláním nepokračovat v sérii vysokých porážek. Mužstvo začalo aktivně a najednou zjistilo, že se dá hrát i proti takovým soupeřům, jako jsou Jirny. Dobře jsme bránili a snažili vyrážet k rychlým protiútokům. Jeden se nám zdařil dokonale. Ve 20. min Vaněk vysunul Maříka a ten své sólo bezpečně proměnil ve vedoucí branku. Bohužel, naše vedení netrvalo dlouho. O 6 minut později se dopustil zbytečného faulu Beránek a z následného trestného kopu to bylo 1:1. Branka nás však nepoložila. Dál jsme hráli svou hru a po krásné individuální akci Maříka jsme opět šli do vedení. Jen o několik minut později mohl Mařík zkompletovat hattrick, ale své sólo tentokrát neproměnil.

Druhý poločas byl věrnou kopií prvního. Soupeř měl optickou převahu, ale do šancí jsme jej nepouštěli a vepředu jsme byli nebezpeční. Pojistit náskok se nám však nepodařilo a tak přišel trest v podobě velmi laciného vyrovnávacího gólu, když brankář Lehký neudržel přízemní centr a soupeř už měl před sebou jen prázdnou branku. Naštěstí se nám opět podařila rychlá odpověď. Po centru Vaňka se nemýlil Mařík 3:2. Soupeř ještě zvýšil tlak, ale naše mužstvo bojovalo a několik dobrých příležitostí k pojištění náskoku odmítl Nedvěd. Mrzet nás to nemuselo. Do konce utkání se již stav nezměnil. Vítězství bylo nečekané, ale zasloužené. Opět jsme dokázali, jak nevyrovnaným týmem jsme. Doufejme, že ve zbývajících dvou utkání zabodujeme a potvrdíme nečekané tři body.