Dorostenci porazili v přípravném derby Novou Ves

SK Bakov – Sokol Nová Ves 2:1 (1:0)

Branky: Nedvěd; Vích

Sestava:Lehký (46.min Kysela) – Beránek, Žďánsky, Zahrádka, Matohlína – Mlynka, Vích, Kendík, Šverma (65. Min Adam) – Nedvěd, Hozák

V generálce na první jarní utkání jsme přivítali na travnatém hřišti sousední Novou Ves, která nás v letním přípravném zápase „vyškolila“ 4:1. Že se jedná o derby bylo znát i z nervozity hráčů v kabině.

Bohužel jsme k zápasu namohli nastoupit kompletní. Vaněk byl k dispozici A týmu a omluven byl i Polášek. Do utkání jsme vstoupili tradičně dobře. Již ve druhé minutě dostal kolmou přihrávku do uličky Nedvěd a na dvakrát svou šanci proměnil. Tato branka nás však neuklidnila. Naopak. Hráli jsme nervózně a z toho pramenilo mnoho nepřesností. Přesto jsme si vypracovali ještě tři šance, ale Hozák a znovu Nedvěd neproměnili. Krásný fotbalový okamžik přišel v cca 35. minutě, kdy Vích technickou střelou mířil do horního růžku branky, ale hostující gólman, mimochodem nejlepší hráč utkání, vytáhl bravurní zákrok a střelu vyrazil na roh. Hosté si za první poločas vážnější šanci nevyrvořili.

Po přestávce začali s vervou hosté. Začali nás v prostředku hřiště přehrávat a tlačit se k naši brance naše obrana odolávala, ale soupeř přesto vyrovnal, když využil ve středu hřiště nedorozumění Vícha s Kendíkem a střelou s velkého vápna srovnal na 1:1. A mohlo být hůř. Další vydařenou střelu zastavilo pouze břevno naši branky. To nás naštěstí probudilo a pomalu jsme přebírali iniciativu a přicházeli i šance, které jsme však neproměňovali díky výbornému brankáři a především naši nemohoucnosti. Naštěstí dvě minuty před koncem vydařená Víchova střela konečně rozvlnila tu správnou síť  - 2:1!