Dorost válí - výhra v Poděbradech

Poděbrady –SK Bakov 2:4 (0:1)

Branky: Hozák 2x; Kendík; Matohlína

Sestava: Lehký – Beránek (85. Min Kysela); Žďánský; Zahrádka; Matohlína – Mlynka; Vích; Kendík; Polášek – Hozák; Nedvěd

Za velmi horkého počasí se hrál v Poděbradech otevřený a pohledný fotbal. Domácí začali zhurta. Již ve 4. minutě utkání měli po chybě Zahrádky obrovskou šanci, ale gólu zabránil na brankové čáře Žďánský. O několik minut později jsme to byli my, kdo mohl skŕovat. Hozák také využil zaváhání domácího stopera a přehazoval brankáře z dobrých 45 metrů. Jeho střela však bohužel skončila na břevně domácí branky. Tento divoký začátek pokračoval. Soupeř měl další dvě „tutovky“, které naštěstí zahodil a my kontrovali šancemi Nedvěda a Kendíka. Bohužel taky bez efektu. Když se zdálo, že se půjde do kabin bez branek, povedla se nám hezká akce obou útočníků na jejímž konci byl konečně přesně střílející Hozák. 0:1 a zaslouženě.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří vyrovnali po pěkné diagonální přihrávce za naši obranu. Nás tato branka nezlomila. Role dirigenta se ujal Kendík a hned jsme byli pány na hřišti. Tato převaha vyústila ve vedoucí branku. Po nádherném sólu ala Messi zavěsil Kendík a šli jsme do vedení 1:2. Domácí se však nevzdávali. Zatlačili nás do defenzivy, ale my hrozili z nebezpečných protiútoků. A jeden využil velice aktivní Matohlína. 1:3!!! To dokonce chybělo asi 10 minut. Zdálo se být rozhodnuto. To si však nemysleli domácí hráči. Hned v zápětí šel domácí hráč sám na brankáře Lehkého, který však vytáhl zázračný zákrok a podržel nás. O několik minut později domácí využili našeho zaváhaní při standartní situaci a hlavou snížili. Nastalo doopravdy peklo. Po závaru to vypadalo na další loženku, ale přihrávka směřovala do postavení mimo hru. Z protiútoku jsme zápas rozhodli. Hozák vybojoval dlouhý míč a své sólo proměnil. Šťasné, ale zasloužené vítězství!!! Klukům patří dík!!!