Festival zahozených tutovek znamenal remizu 1:1

Bakov - Brandýs B  1:1 (0:1)

V důležitém utkání s předposledním týmem tabulky chtěli domácí protrhnout střeleckou nemohoucnost a bodovat. Utkání začali dobře a v prvních minutách soupeře zatlačili a v krátkém sledu měli tři standartky - bez úspěchu.

Jako první udeřili hosté - domácí špatně vyřišili přečíslení 3 na 2 a ztrátu Berana využili hosté rychlým brejkem, který už v 5. minutě dokázali proměnit - 0:1. Na Bakov spadla deka a mezihra se nedařila, postupně ale domácí dokázali přebrat aktivitu a tlačit se do šancí. První přišla po rohu, kdy Flodrman mířil hlavou těsně vedle, krátce poté se míč odrazil na penaltu před osamoceného Mlynku, ten ale tutovku zazdil. Krátce poté Mlynka zabojoval přetlačil brankáře a vytvořil šanci pro Vaňka, který orazítkoval tyč. Hosté z jednoho z ojedinělých brejků zahrozili, míč se dostal až před volného Petýrka, který naštěstí mířil zblízka vedle. Bakov pokračoval v tlaku a po uvolnění Berana skončil míč na břevně.

Do druhé půle Bakov zlepšil pohyb a výsledkem byl výrazný tlak a spousty šancí. V prvních pěti minutách měl šanci Beran, jeho zblokovaná střela skončila u Mlynky, který zblízka selhal a o minutu později vyrazil brankář střelu Frélicha na roh. Krásné sedmdesátimetrové sólo Vaňka skončilo zbrklou střelou vedle a vzápětí se ocitl za obranou Mlynka, ale místo sóla na branku míč zasekl. Domácím se podařilo střídání, kdy do útoku přišel Kořínek. Nejprve nastřelil míč před branku a Beran těsně minul, vzápětí střílel z úhlu a do třetice se již trefil. Dlouhý pas z obrany přiťukl Beran na Kořínka a ten přehodil padajícího brankáře - 1:1. Bakov stále tlačil - brankář vyrazil bombu Berana s obtížemi na roh, Zajíčkovu střelu po standartce vyhlavičkovali z branky obránci, Vaněk si zběhl, ale z malého vápna střílel levačkou slabě. Další roh našel hlavu Flodrmana a míč je těsně minul branku. Největší možnost na druhý gól měl Vaněk, který šel nikým neobtěžován sám na brankáře, ale místo zakončení se zastavil a šanci zazdil. Domácí hráli na riziko a hosté se v poslední desetiminutovce dostali také ke slovu, nejprve špatně zahraný ofsajdsystém přinesl tutovku, kterou zlikvidoval skvěle Janura a poté dvě standartky našly Petýrka, který mířil vždy vedle. Bakov mohl rozhodnout, po centru a střele Flodrmana už domácí zvedali ruce, ale reflexivní zákrok brankáře vytlačil míč na břevno. Když v nastavené času mířil v dobré pozico z úhlu vedle Kořínek skončil zápas remízou.

Výkon především ve druhém poločase byl dobrý, tým srazila mizerná koncovka. Z 15 šancí musíme dát víc než 1 gól. V každém případě výrazné zlepšení herního projevu první bod a doufáme, že příští víkend doma s Pečkami budeme bodovat již naplno.

Sestava: Janura - Vaníček, Sedláček, Flodrman, Bláha - Vaněk, Beran, Frélich, Zajíček, Hůlka - Mlynka (59. Kořínek). Trenérři: Špringer L:, Syrůček.