Kolaps po poločase připravil dorost o body

Poděbrady – SK Bakov 5:2 (0:2)

Branky: Vích; Nedvěd

Sestava: Lehký – Šverma; Beránek; Žďánský; Beran – Mlynka ( 75. Bradáč ); Vích; Vaněk (55. Kysela); Polášek (88. Kubík) – Hozák; Nedvěd

Do nového soutěžního ročníku jsme nastupovali na hřišti Poděbrad. V jarní části jsme zde podali velice dobrý výkon a zaslouženě vyhráli. Mužstvo chtělo na tento výkon navázat a hned po úvodním hvizdu vybojoval Vích míč a po krásné narážečce bezpečně proměnil svou šanci. 30. sekunda 0:1!!! Pro domácí to byl šok. Nemohli se dostat do tempa a my jsme kontrolovali hru. Po 20 minutách to již bylo 0:2, když Nedvěd využil zaváhání domácího stopera a bezpečně proměnil. V tu chvíli by si nikdo na domácí nevsadil, obzvlášť když na konci poločasu šel Vaněk ze strany sám na brankáře, ale místo nezištné přihrávky na spoluhráče zvolil samostatné zakončení, které brankář kryl. Mohlo být rozhodnuto.

Do druhého poločasu nastoupila úplně nová mužstva! Domácí jako uragán a my jako domeček z karet. Již v první minutě jsme nepokryly náběh domácího útočníka a bylo to 1:2! O několik minut později akce jako přes kopírák 2:2 a v 53. minutě po chybách Švermy a především Beránka, který to završil frustrovaným a zcela zbytečným faulem v pokutovém území, to bylo 3:2. Naše hra se zcela zhroutila a byli jsme rádi, že do konce utkání domácí využili pouze další dvě možnosti a zápas zkončil konečným výsledkem 5:2!!! Bohužel druhý poločas ukázal, jak na tom opravdu jsme. Nečeká nás vůbec  lehký podzim.