Lídr tabulky byl nad síly dorostenců

Bakov – Jirny 1:5 (0:1)

Branka: Vaněk

Sestava: Lehký – Beránek; Žďánský; Zahrádka; Matohlína – Mlynka; Vaněk ( 80. min Kysela ); Kendík; Polášek – Hozák; Nedvěd

Proti leadrovi soutěže jsme nastoupili s odhodláním potrápit ho. Což se nám až tak nevyplnilo. První poločas začal soupeřovým náporem ala Barca, kdy nám v prvních pěti minutách vůbec „nepůjčil“ míč a my jen přihlíželi jeho kombinacím. Jenže po deseti minutách se hra vyrovnala. Byli jsme aktivní a nepouštěli jsme Jirny do tlaku ani do šancí. Naopak jsme měli celkem dobré příležitosti s protiútoků, kdy jsme nedokázali dotáhnout nadějné přečíslení. I proto byl průběh poločasu pro nás velmi přijatelný 0:0. Bohužel jsme tento příznivý stav nedokázali udržet. Ve 40. Minutě podcenil Matohlína diagonální centr do vápna a soupeř toho využil k vedoucí brance 0:1! Za toho to stavu se odcházelo do kabin.

Druhý poočas začal tak, jak skončil první. Tlakem soupeř, který po nádherné kombinaci přinesl změnu stavu na 0:2. Po této brance jsme se přece jen osmělili a hráli zcela rovnocennou partii. Náše úsilí bylo korunováno brankou na 1:2. Beránkův centr zúročil Vaněk. Bohužel naše radost netrvala dlouho. Rozhodčí odpískal přísný trestný kop z hranice velkého vápna, který soupeř využil. Tečovanou střelu dorazil hostující hráč do naši sítě. Tato branka nás však nezlomila. Opět jsme se dostali do hry a měli i šance. Jenže ty jsme nevyužili a tak přišel trest. Vaněk pokazil rozehrávku ve středu hřiště, nabídl soupeři přečíslení a ten toho využil. Tato akce nás bohužel poslala do kolen. Zbytek zápasu už se odehrál v plně v režii hostí, kteří svůj náskok zvýšili na konečných 1:5.

I přes takto vysokou porážku jsme podali výkon na hranici svých možností a 75 minut jsme byli Jirnám vyrovnaným soupeřem. Je škoda, že jsme udělali mnoho „nevynucených“ chyb, které soupeř nemilosrdně trestal. Doufám, že se z těchto chyb dokážeme poučit.