Mini vyhráli Štika cup

V neděli 23.5. sehráli minižáci odvetné utkání finále Štika cupu na hřišti Dobrovice zvítězili 1:5 (0:4) a po domácím vítězství 6:0 zaslouženě získali krásný pohár.

Ne zcela kompletní kádr (chyběli Hulinský a Zemanec) začal utkání zbrkle a hned v první minutě po chybě nastřelili domácí ruku Marcinka, ale nařízený pokutový kop domácí zahodili. Bakov se postupně rozjel, začal kombinovat po zemi a postupně získával jasnou převahu. V 5. minutě se dostal k míči Dohalský a střelou po zemi k tyči poslal Bakov do vedení. Nadále se hrálo hlavně před domácí brankou a především Říha s Dohalským svým pohybem domácí obranu hodně trápili. Druhou branku přidal po faulu na Dohalského z penalty Říha. Útočně laděná sestava (hráli jsem pouze na dva obránce) občas zapomínala bránit a dovolila domácím podnikat brejky, po jednom z nich skončila střela Gracla na břevně. Více šancí bylo i nadále na naší straně – po pěkném centru Říhy zakončil hlavou Prokůpek a bylo to o tři branky. Tečku za prvním jednoznačným poločasem udělal Honza Říha, jehož centrovaný míč ze strany přeletěl všechny a zapadl k zadní tyči.

Druhý poločas už ve velkém vedru nebyl tak svižný, především vázla kombinace. Pěkné průniky Dohalského a Štučky zůstaly neproměněny. Na druhé straně se domácí dostali do šance a pěknou střelou pod břevno snížili na 1:4. Konečnou podobu jednoznačnému utkání dal Říha, jehož pěkný centr se domácí obránci tečovali do vlastní sítě.

Branky: Říha 3x, Dohalský, Prokůpek.

Sestava: Boček – Resl, Marcinko – Culek, Říha, Adam – Dohalský, Prokůpek. Střídali: Šulc, Štučka.

Trenéři: J. Nagy, J. Resl a P. Špringer.

Největší úspěch generace ročníku 2000. Mužstvo táhne osa Resl, Marcinko a Říha, kterou výborně doplňují Hulinský, Dohalský, Prokůpek, Culek a Zemanec . Příslibem do budoucna jsou hráči, kteří mají před sebou ještě dva roky v nejmenší kategorii a už dnes jsou pevnou částí týmů Šulc, Adam, Štučka a Boček. Krásný putovní pohár a medaile jsou pro kluky zaslouženou odměnou za výhru ve Štika cupu.

Momentky s finále zachytil fotograf Leoš Adam a nejdete je viz. Fotogalerie.