mnižáci postoupili přes Horky

Horky – Bakov 3:4 (1:3)

Čtvrfinálový zápas Štika cupu minižáků skončil vydřeným vítězství Bakova, když vítězství se rodilo hodně těžce především díky bojovnosti, štěstí a výborné produktivitě.

Bez nejlepšího střelce Kendíka, kterého na hrotu nahradil bojovný brankář Vích a po dlouhé době s uzdraveným špílmachrem Fryčem vstoupil Bakov do utkání hrozně. Obrana zmatkovala, chybovala, záloha prohrávala souboje a na Haška se valil jeden útok a druhým, domácí trefovali břevna, mimo nebo do Haška- jen díky tomu byl po 10 minutách stav pouze 1:0 pro domácí.

Až poté se Bakov osmělil a hned první šanci proměnil – roh Říhy usměrnil na první tyči do sítě Honza Zemanec – 1:1. Neuběhla ani minuta – Vích vyhrál dva důrazné souboje před brankou a Robert Fryč střelou o tyč poslal hosty do vedení – 1:2. Výbornou pětiminutovku završil Bakov střelou Říhy, který z voleje usměrnil do branky Vích – 1:3. Zbytek poločasu odehráli hosté v pohodě – obrana nepouštěla domácí do šancí, záloha držela míč a Vích se rval na hrotu o každý míč.

Do druhé půle Bakov opět nastoupil příšerně a po dvou hrubých chybách defenzivy celého mužstva bylo během tří minut srovnáno na 3:3 – kdy především tah na branku domácích útočníků byl pro hosty neřešitelným problémem.  Postupem času se hra vyrovnala – šance na vítězství měli obě mužstva – Zemancova střela šla těsně nad a Víchovy pokusy o kličky brankář vystihl. Rozhodnutí přinesla poslední minuta – dlouhý pas Říhy za obranu sledoval Vích a když domácí gólman trefil z odkopu spoluhráče, poslal Vích odražený balón lobem do sítě – 3:4 a zajistil hostům semifinále.

Výborné Horky doplatily na neproměňování šancí. Bakov zdobila bojovnost a produktivita.

V semifinále se Bakov představí na hřišti velmi silného Dolního Bousova 12.5. v 17:00 hodin.

Sestava: Hašek – Hulinský, Resl, Koukal – Zemanec, Fryč, Říha – Vích. Střídali: Čurej, Culek, Šulc a Žák.

Trenéři: Resl Jan a Špringer Patrik