Na třetím turnaji první prohra minižáků

Bakov – DBSK 2:0 (1:0)

Od první minuty jsem soupeře tlačili a vytvářeli jsme si šance, ale Říha řešil situaci silou a ani Reslův pokus po rohu nebyl přesný. Soupeř se přes půlící čáru dostal málokdy, ale obrana vždy zakročila včas. Útoky po stranách především táhl Marcinko. Gólu se Bakov dočkal až těsně před poločasem. Říhova střela z velké dálky přepadla brankáři přes rameno a dobíhající Prokůpek měl již jednoduchou práci – 1:0. I druhý poločas se odehrával ve stejném duchu – byli jsme lepší, ale šancí ubylo. Největšími příležitostmi byli standardky, kdy jsme vytvořili několik závaru, ale bez úspěchu. Definitivní pojistku přidal opět Prokůpek a stanovil zasloužené vítězství.

Bakov – Benátky 3:1 (1:1)

Utkání mělo podobný průběh jako zápas s Bousovem, od první minuty jsme byli lepší a vedení přišlo brzy. Rohový kop posadil Říha na hlavu Prokůpka a ten krásně zavěsil – 1:0. Další střely z velké dálky nedělaly brankáři problémy a Říha v šance zbytečně překopl. Benátky se dostali k ohrožení branky za celý zápas jen jednou. Po chybě stopera Resla šel útočník sám na branku Bakova a střelu pod břevno vyrovnal. V zápětí měl na hlavě vedoucí branku Resl, ale po rohu těsně minul. Druhý poločas se tlak Bakova ještě vystupňoval. Tři velké šance Culka skončili nezdarem, dvakrát střílel ve slibných pozicích vedle a jednou trefil spojnici. Vedoucí branku zajistila pěkná kombinace celého mužstva na jejímž konci po přihrávce Culka po zemi stál Říha a s přehledem po zemi poslal Bakov do vedení. Benátky se snažily a o vyrovnání a podnikaly nebezpečné průniky po stranách. Vytvořily několik závarů a vyrovnání viselo na vlásku. V době největšího tlaku poslal balón za obranu Říha, rychlík Štučka utekl všem a střelou po zemi svým první gólem v soutěžních zápasechdefinitivně potvrdil vítězství 3:1.

Bakov – Luštěnice 0:4 (0:1)

Po dvou výborných výkonech a remíze Luštěnic s Bousovem jsme do utkání vstoupili s vědomím, že máme stejný počet bodů a na domácí jsme si věřili. První půle byla vyrovnaná, dvě slibné akce jsme nedotáhli do konce a jednu šanci domácích zmařil včasným zásahem brankář Boček. Bohužel jsem v tomto utkání dělali chyby. Dostali jsme gól „do šatna“ když slaboučký trestný kop od půlky hřiště podcenil jak Říha, tak Hulinský a míč skončil u tyče naší branky. Druhá půle již patřila domácím. Ve velkém vedru nám došly síly a chuť bojovat. K tomu se přidali hrubé chyby krajních beků, které domácí s přehledem trestali. Hned v první minutě druhé půle dali domácí na 2:0 a bylo po zápase.

Velká škody selhání v asi rozhodující utkání ročníku, herně jsme na soupeři měli, ale s vyjímkou do poslední minuty bojujících Marcinka, Culka a Resla ostatní starší hráči zápas odchodili. V každém případě se šesti body panuje velká spokojenost, druhou příčku v okrese máme zajištěnou a na poslední turnaji v neděli 12.6. v Benátkách n. J. se pokusíme Luštěnice ještě potrápit, ale sebrat jim vítězství v okrese by bylo velkým překvapením.

Sestava: Boček – Marcinko, Resl, Hulinský – Culek L., Říha, Štučka – Prokůpek. Střídali: Adam, Turek, Culek T. Trenéři: J. Nagy, P. Špringer a J. Resl

Ostatní výsledky: Luštěnice – Benátky 1:0, Luštěnice – DBSK 1:1, DBSK – Benátky 2:2.