Penalty poslaly Bakov do finále

Bakov – Luštěnice  2:2 (0:2) na penalty 2:0

Kvalitní a dramatické utkání přineslo pohárové semifinále Štika Cupu.  V bakovském areálu se utkali domácí s výborným celkem Luštěnic.

Domácí, jak již bývá zvykem v posledních zápase úvod herně nezvládli. První poločas byl v režii hostů, hned z první příležitosti udeřili a zcela nekrytý útočník po rohovém kopu skóroval. Nadále se valil jeden útok za druhým a domácí dělaly problémy především rychlé výpady po stranách, z kterých plynuly další šance. Druhý gól padl po akci ze strany, kdy nedůraz bránících hráčů dovolil Luštěnicím krásnou kombinační akci, po které neměl brankář Hašek nejmenší nárok – 0:2. Především kapitán hostí si v první části dělal na hřišti co chtěl. I přes jasnou herní převahu mohl Bakov skórovat, ale jak Prokůpek, tak Marcinko místo přihrávek na volné spoluhráče volili střely z nulových úhlů. Dva dravé průniky Dohalského, který hostuje z Čisté,  skončily zbrklým zakončením v brankářově náručí.

Přestávka byla ve znamení hodně důrazného pomluvení trenérů k hráčům. A jak bývá v posledních zápasech zvykem domluva zabrala a mužstvo předvedlo naprosto odlišný výkon. Obránci začali těsněji bránit a vyhrávat osobní souboje a záloha začala bojovat o každý míč. Výsledkem byla mírná přaveha, náznaky šancí a nepovedené střely z dálky. Po dalším důrazu získal Bakov roh, který proměnil ve snížení. Říhův „pánek uklidil na zadní tyči hlavou Resl - 1:2. V těchto fázích utkání se hra vyrovnala, chvílemi jsme dokázali soupeře i zatlačit. Další vybojovaný míč protlačil Říha na Prokůpka, který ve skluzu protlačil “jeslemi“ míč do sítě – 2:2. Rozdíl v nasazení byl v těchto fázích zápasu výrazný a dokázali jsme eliminovat i hru kapitána hostí, který to zkoušel střelami z dálky. Do konce utkání si každé mužstvo vytvořilo po jedné šanci – hosté po rohu, kdy nekrytý hráč přestřelil a domácí trestný kop, který se Říhovi nepovedl. A tak výborné utkání, v kterém byli hosté fotbalovější skočilo penaltovým rozstřelem.

Na penaltový rozstřel se do domácí branky postavil Roman Dohalský. Po prohraném losu kopal Bakov první.  Marcinkova střela do šibenice – 1:0. Hostující hráč vysoko přestřelil. Ve druhé sérii minul Prokůpek a po něm i hráč hostí. Říha se předvedl jako střelec a suverénně zvýšil na 2:0. Hostující útočník znovu přestřelil. Ve čtvrté sérii stačilo proměnit, ale Dohalský přestřelil. Hosté pod tlakem, že musí proměnit opět netrefili branku a bakovská radost propukla naplno.

Branky: Resl, Prokůpek.    Penalty proměnili – Marcinko, Říha

Sestava: Hašek – Hulinský, Resl, Marcinko – Zemanec, Říha, Dohalský – Prokůpek, střídali: Šulc, Adam.

Trenéři: J. Resl a P. Špringer.

Velkou pochvalu zaslouží mužstvo za druhý poločas a chuť po vítězství, kterou v něm předvedlo. Ve finále narazí Bakov ve dvojzápase na Dobrovici. První utká se hraje v Bakově ve středu 11.5. od 17:00 hodin.