Po dvou turnajích jsou minižáci na druhém postupovém mítě

Bakovští minižáci odehráli začátkem září dva turnaje, na domácí půdě byli úspěšní a i v turnaji v Luštěnicích vyválčili 3 body a po polovině podzimní části soutěže figurují na druhém postupovém místě, které by zaručoval pro jarní část soutěže boj o přeborníka okresu.

1.turnaj v Bakově:

Bakov – Dobrovice 3:0 (2:0)

Výborný výkon hned na úvod soutěže, jednoznačná záležitost od první minuty. Záloha v čele s nejlepším hráčem domácího turnaje Honzou Říhou vytvářela šance, které postupně proměnil dvakrát Ondra Prokůpek a jednou Honza Říha.

Bakov – Luštěnice 0:3 (0:1)

Luštěnice byly lepším týmem a dokázali proměnit téměř všechny šance. Na hře domácích se projevila absence tří nemocných hráčů základní sestavy.

Bakov - Bělá 2:0 (0:0)

Poslední zápas poznamenala únava, dlouho se mužstvo nedokázalo prosadit, až zlepšeným pohybem ve druhém poločase si hráči vynutili velký tlak, který zužitkoval krásnou hlavičkou do šibenice Marcinko po centru Říhy. Pojistku přidal Říha, když zachytil odkop brankáře a z dálky trefil prázdnou branku. Mužstvo na konci podržel brankář Hašek, když zlikvidoval dva trestné kopy a velkou pochvalu si zaslouží celé mužstvo za velkou bojovnost.

Sestava: Roman Hašek – Franko Marcinko, Petr Koukal, Tomáš Hulinský – David Šulc, Jan Říha, Petr Žák – Ondřej Prokůpek. Střídali: Dan Adam a Ondřej Hulinský.

Ostatní výsledky: Luštěnice – Dobrovice 5:0, Luštěnice – Bělá 6:0, Bělá – Dobrovice 0:0

2.turnaj v Luštěnicích:

Bakov – Bělá 1:0 (1:0)

Ubojované utkání opět nemocemi zdecimované sestavě proti věkově mladším bělákům rozhodla dobrá práce Ondry Prokůpka, když vybojovaný míč přihrál Říhovi, který se štěstím prostřelil brankáře. Ve zbytku utkání dobře pracující obrana pochytala všechny akce soupeře, ale směrem do útoku se mužstvu nedařilo a nebezpečné výpady Zemance a Marcinka nedokázalo využít .

Bakov – Dobrovice 0:1 (0:0)

Nešťastná prohra, když všechny naše střely skončili v náruči připraveného brankáře Dobrovice. Postupem času byly Dobrovice nebezpečnější a dokázali i skórovat, kdy po obrovské chybě při bránění dokázaly Haška prostřelit. V tomto utkání se vůbec nedařilo záložní řadě a útočník Prokůpek tak zůstával velmi osamocen. Pěkné sólo předvedl Resl, ale jeho střelu stačili obránci zblokovat.

Bakov - Luštěnice 0:1 (0:0)

Hodně nešťastná prohra se zrodila v poslední minutě, kdy nastřelenou ruku posoudil pískající laik jako penaltovou a bohužel domácí proměnili. Ve zbytku času jsme otevřeli hru a výsledkem byl další brejk Luštěnic, který hasil Říha faulem, druhou penaltu však Hašek chytil. V tomto utkání jsem sehráli vyrovnaný zápas, kdy především výpady dvojice Resl, Marcinko byli nebezpečné. Pochvalu zaslouží i bojovné výkony mladších hráčů Žáka, Šulce a Adama.

Sestava: Roman Hašek – Franko Marcinko, Jan Resl, Jan Zemanec – David Šulc, Jan Říha, Petr Žák – Ondřej Prokůpek. Střídal: Dan Adam. Trenéři: Jan Nagy, Patrik Špringer a Jan Resl.

Ostatní výsledky: Bělá – Dobrovice 1:1, Bělá - Luštěnice 0:0, Luštěnice – Dobrovice 4:1.