Podzim zakončilo Beso remízou v Židněvsi

Židněves - Bakov 1:1 (0:0)

Branka: Špringer.

Sestava: Lehký – Zahrádka,Koťátko,Zajíček,Šimon – Hůlka, Drudík, Špringer, Klacek – Beránek,Louda

Střídali: Šulc, Formáček

Ve svém posledním utkání podzimní části soutěže zajížděla bakovská rezerva na půdu nevypočitatelné Židněvsi. Té se již dlouhodobě nedaří a tak před posledním kolem figurovala v tabulce s dvoubodovou ztrátou těsně za Bakovem. První poločas nebyl ze strany bakovských ani z poloviny tak kvalitní, jako předešlé dva domácí zápasy, které jednoznačně hráči Bakova vyhráli. Soupeř se do hostů zakousl a především díky skvěle hrajícímu střednímu záložníkovi dával obraně pořádně zabrat. I přes několik bakovských pološancí byli domácí jednoznačně lepší. Jejich tlak vyústil zhruba ve třicáté minutě střelou útočníka, kterou brankář Lehký bravurně zneškodnil, avšak na dorážku úplně volného naběhnuvšího záložníka už nestačil. Domácí nepolevili a ještě do poločasu si vytvořili několik dobrých příležitostí. V poločase se trenér rozhodl vystřídat na pravé záloze hrajícího Klacka za Formáčka a prohodit předstopera Zajíčka s defenzivním záložníkem Drudíkem. Především druhá změna bakovským hodně pomohla a druhý poločas se začal vyvíjet v přesně opačném duchu než ten první. Hned pět minut po poločase se uvolnil na pravé straně Formáček a po centru zahrál domácí obránce ve vápně rukou. Rozhodčí vše viděl a zapískal pokutový kop. K tomu se postavil Špringer, avšak špatně kopnutou penaltou prozatím oddálil naděje na vyrovnání. Bakovské to však nepoložilo a především díky dobře hrajícímu Zajíčkovi se dostávali do více a více šancí. Zhruba v šedesáté minutě se jeden útok hostů podařil a Špringer nadvakrát napravil zaváhání z pokutového kopu. Poté dostalo utkání atraktivní nádech a hrálo se víceméně nahoru dolu. Bakovští tlačili a domácí toho využívali k rychlým brejkům. Žádná z dalších akcí však nevedla ke kýženému úspěchu a tak se oba soupeři z dolní poloviny tabulky rozešli spravedlivou remízou 1:1.