SK Bakov nad Jizerou  - Sokol Semice  5:2 (1:2)

Mistrovský zápas 1. A třdy Stř. kraje – 23. kolo

Branky: Mlynka 2, Flodrman, Bláha, Kořínek

Sestava: Janura – Vaníček, Sedláček, Flodrman, Smetana  – Kořínek, Beran, Frelich,Hůlka,Bláha – Mlynka

Střídání: Zahrádka, Hammer

Komentář: V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na domácím hřišti proti mužstvu ze Semic, které v nedávné minulosti zažilo atmosféru z třetiligových i divizních utkání. V podzimním klání obou týmů jsme zaslouženě zvítězili po velmi dobrém výkonu, po zisku tří bodů jsme toužili i v jarní odvetě.

Po krátkém oťukávání v úvodních minutách mistrovského utkání přišla tradiční katastrofa rychle inkasované branky. Slabá halvička hostujícího hráče skončila v síti překvapeného Janury. Ve 12. minutě – 0:1. Po pár minutkách se nám podařilo vyrovnat. Rohový kop Berana zakončil svým důrazem probuzený kanonýr Mlynka – 1:1. Místo zklidnění hry, přesných přihrávek a důrazu byl k vidění z naší strany pomalý fotbal s řadou nepřesností. Trest v podobě druhé branky proto zákonitě přišel. Průnik a následné zakončení útočníka Semic Janura ještě zabránil, na chytrý lob jeho spoluhráče byl však krátký – 1:2. Za nepříznivého stavu pro nás se šlo do kabin.

Druhý poločas byl jako z říše snů. Mužstvo začalo běhat, přidalo na důrazu a rázem se stalo pánem na trávníku. Naše snažení bylo odměněno třemi brankami v síti soupeře během dvanácti minut. Nejprve se hlavou po centru Kořínka opět prosadil Mlynka – 2:2. Roh Berana trefil do sítě Flodrman – 3:2. Bláhův přímý kop přes zeď – 4:2. Soupeř v této fázi totálně odpadl, naše mužstvo kontrolovalo hru a kráčelo za vítězstvím. Potupného bůra inkasovali hráči Semic po samostatné akci Kořínka – 5:2.

Mužstvo zaslouží pochvalu za nástup do druhého poločasu a následné vítězství.