Střelecké trápení pokračovalo i proti Nymburku

Bakov – Nymburk 0:1 (0:0)

Ve 27. kole I.A třídy zavítal na bakovský trávník druhý tým tabulky z Nymburka, který po celý zápas nepřevedl nic co by připomínalo celek bojující o postup a nebýt neschopnosti bakovských střelců a viditelné pomoci rozhodčího v Bakově by naplno nebodoval.

Hned v začátku utkání se dostal po pěkném pasu za obranu do šance Vaněk, ale místo zpracování zbrkle střílel mimo. Nymburk držel více míč na svých kopačkách, ale jeho aktivita končila 30 metrů od bakovské branky a z množství standartních situací, které rozhodčí vytvářel hostům jak na běžícím páse nic nevytěžili, bakovská defenziva v tomto utkání fungovala výborně. Domácí byli daleko nebezpečnější – pěkný centr Kořínka trefil z voleje v dobré pozici Nagy vedle. Další akci připravil Beran a střela Nagyho z 8 metrů byla obránci zablokována. Jedinou šanci hostí za celé utkání měla na svědomí chyba domácích, kdy prudký míč od Hůlky poslal útočníka hostí do brejku, ale ten zbrkle poslal míč několik metrů vede Janurovi branky. Domácí mohli otevřít skóre ve 41. minutě, kdy Hůlka obešel stopera a postupoval sám na brankáře, ale střelu mezi nohy brankář hostí zlikvidoval.

Druhý poločas byl bez velkých příležitostí, hosté nic nevymysleli, spokojili se se standartami, které vytvářel  rozhodčí ještě vyšší tempem než v první půli. Navíc domácím za vymyšlené fauly dával žluté karty a stejné zákroky hostí ani nepískal. Jeho podivný metr dokázali hosté využít. V 66. minutě se nutno podotknout krásně z trestného kopu trefil Bobek – 0:1. Domácí se snažili o odpověď , ale hodně kazili přihrávky. Centrované míče ze stran hosté dokázali odvrátit. Největší šanci na vyrovnání měl Beran, který využil podskočení křížného pasu obráncem, postupoval ze strany sám na branku, ale hostující  bek ho lehkým kopnutím do nohy rozhodil natolik, že střela ze 7 metrů skončila daleko vedle branky.

Velká škoda 4 vyložených šancí, prohra s tímto soupeřem mrzí a k výkonu rozhodčího nelze říct nic pozitivního – jednostranné vedení zápasu určitě „nebylo úmyslné“ :-) .

Smutné na tom je, že domácí klub musí platit delegáta, který má dohlížet na řízení zápasu - místo toho je funkce delegáta spíše „domácím klubem placený divák“.

V posledních třech kolech bude muset ještě Bakov bojovat o záchranu.

Sestava: Janura – Smetana, Flodrman, Sedláček, Vaníček – Vaněk, Hůlka, Kořínek, Frélich, Nagy – Beran. Střídali: Špringer, Malina, Koťátko. Trenér: Špringer L.