Těsná prohra s Čejetice na úvod jara

SK BAKOV NAD JIZEROU – ČECHIE ČEJETICE 1:2 (1:0)

Branka: Hozák

Sestava: Lehký – Beránek; Žďánský; Zahrádka; Matohlína – Mlynka (88. min. Adam); Vích; Vaněk; Kendík – Hozák; Nedvěd ( 72. min. Polášek)

K prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu jsme na domácím hřišti nastoupili proti favorizovaným Čejeticím. A nastoupili jsme bez respektu. V prvních pěti minutách jsme uzamkli soupeře na jeho polovině, ale šanci jsme si nevytvořili. Po této pětiminutovce se hra začala vyrovnávat a hrál se velmi dobrý fotbal. Soupeř se dostal do dvou velmi nebezpečných šancí, které zlikvidoval brankář Lehký, ale naše mužstvo nezůstávalo pozadu a snažilo se kontrovat. Což se 100% vydařilo v 31. minutě, kdy Hozák se nádherně v běhu přehodil patičkou, dostal s tím to mezi stopery a svou akci zakončil přesnou střelou k tyči. Vedli jsme nad favoritem 1:0. Soupeř byl z vývoje tak překvapen, že do poločasu si nevypracoval již žádnou šanci a hodně znervózněl.

Po přestávce se předpokládal tlak Čejetic, ale ten jsme eliminovali velmi aktivní hrou. A přišly i šance. Po krásné akci na levé straně se dostal do obrovské šance Nedvěd, bohužel ho hostující brankář vychytal. Hned o pár minut později se dostal do vápna Kendík, ale i on zakončil nepřesně. Tyto šance však probudili soupeře. Začal nás přehrávat a vytvořil si velký tlak. Nám se v těchto chvílích nedařilo kontrovat, podržet balon, zklidnit hru. Z tlaku pramenilo větší množství faulů a tím i standartních situací a z jedné z nich jsme inkasovali. To běžela 65. minuta a centr do vápna usměrnil hostující hráč hlavou do sítě. 1:1. Hosty branka povzbudila, nás naopak srazila dolů. Tlak pokračoval a za 7 minut to bylo 1:2. Když hostující útočník „nasadil“ dvěma našim hráčům „housle“, přihrál přes celé vápno na nepokrytého spoluhráče, který neměl problém trefit odkrytou branku. Po tomto gólu jsme se pokusili o zvrat, ale soupeř nás do vážnější šance již nepustil a uhlídal si těsné vítězství.

I přes porážku odvedlo naše mladé mužstvo velmi dobrý výkon a zaslouží si pochvalu. Favoritovi bylo vyrovnaným soupeřem a je otázka, jak by zápas dopadl, kdyby Nedvěd proměnil svou šanci na 2:0. Pokud zopakujeme svůj výkon i v dalších zápasech, věřím, že přijdou i boby a záchrana.