Tragický vstup do soutěže pokračuje

Bakov A – Červené Pečky 1:3 (0:2)

Do utkání dvou týmu bez bodového zisku naskočili domácí bez Hůlky, který léčí rameno s odhodláním soupeře ze dna zdolat. Zůstalo však jen u přání. Hra dopředu bylo od úvodních minut velmi nepřesná a bez pohybu. Hosté se dostali do vedení v 10. Minutě, kdy zbrklá a velmi nepřesná rozehrávka domácích nabídla míč hostům a nikým neatakovaný útočník si míč zpracoval a výstavní střelou z 25 metrů trefil vedení. Bakov se nepoučil a pomalé přistupování hráčů a špatné vykrývání prostorů pokračovalo. V 25. Minutě to bylo již 0:2. Pomalý přístup k útočníkům a faul přihrál hostům standartku - střela do zdi smetla Nagyho a následný centr našel dva naprosto nekryté útočníky na penaltě, pro které nebyl problém skórovat. Navíc Nagy musel střídat pro zranění. Bakov si přestal věřit a ofenziva se omezila na dlouhé pasy na Vaňka. Po jedno z nich domácí útočník doběhl míč ve vápně, zasekl ho a obránce ho bez míče hrubým faulem sestřelil – bohužel zhruba 20 letí rozhodčí tuto situaci neviděli jako faul a celkově jejich výkon byl na obě strany velmi slabý – žluté karty za nesmysly a naopak za tvrdé fauly a zakopávání míčům bylo přehlíženo.

Do druhé půle nenastoupil další zraněný Flodrman a Bakov se pokusil vyvinout tlak, ale bez efektu se spoustou zkažených přihrávek. Spíše postupem času přicházela další okénka v obraně. Před třetím gólem jsme nejprve situaci řešili špatnou rozehrávkou a poté jsme soupeři míč namazali přímo do šance. Zápas jsme ještě dokázali korigovat, kdy po centru do vápna byl faulován J. Bláha a Beran z penalty snížil.

Vítězství hostů bylo naprosto zasloužené, hráči neplní pokyny trenéra, chybí agresivita v obraně a pohyb směrem dopředu je pouze do stran a velmi nepřesný. Tým navíc decimují zranění. Velmi špatný start podobný loňskému musíme napravit především zlepšeným výkonem již v dalším zápase na hřišti Velimi B.

Sestava: Janura – Smetana (75. Špringer), Flodrman (45. Koťátko), Sedláček, Bláha L. – Beran, Frélich, Nagy (25. Vaníček), Zajíček, Bláha J. - Vaněk

Trenér: Špringer. L.