V Bousově po herním trápení nakonec 5 bodů

Druhý turnaj v Dolním Bousově se minižákům výsledkově vcelku vydařil, ale po výborných výkonech v posledních týdnech se zřejmě projevila únava a herně jsme se trápili.

Bakov – Benátky 3:1 (2:0)

V první půli jsme pokračovali ve výborných výkonech posledních týdnů, soupeře jsme přehrávali kombinací po zemi a vytvářeli si šance – především Marcinko na pravé straně soupeře hodně trápil. Po pěkné kombinaci celého mužstva se ocitl v šanci Prokůpek a nezaváhal – 1:0. Po dalším tlaku a rohu si po odraženém míči poradil kličkou Resl a na jeho dělovku do šibenice neměl brankář nárok. Ve druhé půli mužstvo přestalo hrát, ztrácelo míče při zbytečných kličkách, nevracelo se do obrany a výsledkem byl tlak Benátek a snížení na 2:1. Další šance soupeře jsme přestáli a udeřili na druhé straně. Prokůpek si udělal místo a podél brankáře utkání rozhodl – 3:1.

Bakov – DBSK 0:0

Soupeře jsme na domácím turnaji rozdrtili a hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám. Nebýt výborného výkonu brankáře Dohalského a včasných zásahů obrany, mohlo utkání skončit vítězstvím domácích. Záloha a útok v tomto zápase neexistovali a bojovnost domácích nám činila obrovské problémy. Probudili jsme se až v posledních pěti minutách, ale po rohu jsme neměli štěstí. Jedinou loženku vypracovali Resl s Říhou pro Prokůpka, který sám před brankou poslal zbrkle míč několik metrů vedle. V tomto utkání byl pro nás bod ziskem.

Bakov – Luštěnice 0:0

Nás tradiční soupeř ( v posledních 19 dní jsem se s ním utkali již počtvrté) začal utkání tlakem a vypracoval si první šanci, ale se střelou si poradil brankář a dorážku srazil Marcinko na tyč. Naše tutovka, kterou záloha připravila také brankou nekončila. Prokůpek postupoval sám na brankáře, ale míč si ukopl. Druhý poločas byl na jednu branku, soupeř měl více sil a jen díky výbornému výkonu obrany (Resl a Marcinko chytili 4 gólové střely) a především našeho nejlepšího hráče brankáře  Dohalského jsme ubojovali remízu.

Tentokrát úplná spokojenost panuje jen s výkonem brankáře Dohalského a obranné činnosti Resla s Marcinkem. Ofenzivní hra na tomto turnaji s výjimkou prvního poločasu první zápasu neexistovala. Záloha a útok zůstali daleko za tím co umí. Sólování a nebránění je charakteristika hry. Pro příští turnaje se musíme poučit a pokusíme se Luštěnicím cestu za vítězství ještě znepříjemnit.

Sestava: Dohalský – Hulinský, Resl, Marcinko – Culek, Říha, Šulc – Prokůpek. Střídali: Adam, Štučka.

Trenéři: P. Špringer a J. Resl

Ostatní výsledky: DBSK – Luštěnice 1:4, Luštěnice – Benátky 5:2, DBSK – Benátky 2:3.