Z Brandýsa veze dorost bod

Brandýs nad Labem „B“ -SK Bakov nad Jizerou 2:2 (2:1)

Branky: Vaněk; Nedvěd

Sestava: Lehký – Adam ( 65. Kysela ); Žďánský; Zahrádka; Matohlína – Vaněk; Vích; Kendík; Polášek – Hozák (20. Beran); Nedvěd

Do utkání s reservou Brandýsa jsme nastoupili opět v nekompletní sestavě. Čekal nás těžký zápas ve velkém vedru a na ne příliš kvalitním trávníku. Začalo se opatrně, ale první vážnější šanci si vytvořilo naše mužstvu. Na pravé straně se nádherně uvolnil Vaněk, pronikl podél brankové čáry do pokutového území, kde místo zpětné přihrávky na nabíhající spoluhráče zvolil střelu na bližší tyč, která skončila vedle branky domácího gólmana. Další problém nastal ve 20. minutě, kdy se nám zranil do té doby dobře hrající Hozák. Nahradil ho další žák Beran, který ovšem nezklamal a podal velmi dobrý výkon. Domácí hráli do té doby bez nápadu, a proto akce, z které se ujali vedení, byla bleskem z čistého nebe. Bohužel soupeř využil našeho statického postavení v obrané řadě a uličkou mezi Adamem a Žďánským vyslal do sóla svého útočníka, který s přehledem překonal Lehkého. O 3 minuty však bylo vyrovnáno. Předvedli jsme neméně ukázkovou akci, kdy Kendík poslal do sóla Vaňka, který konečně proměnil 1:1. Dál se hrálo bez šancí a už se zdálo, že do kabin půjdeme za nerozhodného stavu. V poslední minutě 1. poločasu však soupeř znovu udeřil a po zaváhání Poláška zvýšil na 2:1. S tím se šlo do kabin.

Druhý poločas začal mírnou převahou domácích, která však byla celkem jalová. Pouze rohové kopy z pravé strany nám dělali potíže. Postupně jsme se však osmělovali a v 65 minutě zaslouženě vyrovnali Nedvědem, který srovnal nádhernou střelou. Tato branka nás povzbudila. Byli jsme dost aktivní, bohužel se nám náznaky přečíslení nepodařilo úspěšně realizovat. A jelikož ani domácí neprojevili větší touhu po vítězství, tak se oba soupeři rozešli smírně. Bod je pro naše mladé mužstvo úspěchem. Opět si dokázalo, že se dá hrát s každým. Bylo by dobré, kdybychom v následujícím utkání proti leadrovi soutěže dokázali naše zlepšení a byli vyrovnaným soupeřem.