napsal Roman Vaněk

12. říjen 2020

SK BAKOV B – TJF ČECHIE ČEJETICE

4:4 (1:2)

Branky: 8.RESL, 48.ZVOLINSKI, 51.a 76.CECAVA – 6.POLANKA, 42.HORÁČEK, 67.ROUBYCH, 88.PLINTOVIČ

ŽK: 0:1

Rozhodčí: MARTIN MUCEK

Sestava SK BAKOV:

KLÍMA – MARYŠKA, RESL, ZVOLINSKI, HOZÁK, TUREK, ŘÍHA, KOHNHÄUSER, KUBÍK, VALENTA, CECAVA

Střídající: KENDÍK, ČONKA, ČUREJ, HRABÁNEK, REICHELT

Trenér Roman HEJL   Vedoucí mužstva Milan Beránek

Rezervní bakovský tým měl podzimní rozjezd těžkopádný, po třech úvodních porážkách začal bodovat až doma se Sportingem. Poté přišlo jediné vítězství ve Dlouhé Lhotě, po kterém se B-tým odrazil ode dna tabulky. Nabuzeni hráči úspěchem brali pak body pravidelně, i když to bylo po remízách a šlo jen o jeden…. Ale jak se říká, nemusí pršet, stačí když kape! Smolným faktem na těch zápasech je jejich vývoj, o vítězství přišel Bakov vždy v koncovce. To se stalo doma s Novou Vsí (1:1) a minulé kolo v Židněvsi (2:2). I nyní v neděli měli zápas dobře rozehraný, ale nakonec to skončilo smírně.

Tentokrát měl prověřit bakovskou rezervu třetí tým průběžné tabulky. Hosté měli rychlý nástup a rychle vedli, Bakov však vzápětí dokázal po hlavičce Resla srovnat. Šance na vedení v zápase si začal připisoval hlavně Bakov. Gól ale dali těsně před pauzou hosté, Hozák neubránil Horáčka a upravil poločasový výsledek - 1:2. Druhé dějství začal lépe Bakov, precízní provedení trestného kopu od dirigenta týmu Říhy skončilo na tyčce, k odrazu měl nejblíž Zvolinski a pohodlně vyrovnal – 2:2. Radost udělal svým spoluhráčům přesnou hlavičkou střídající Cecava, domácí zúročili převahu z prvního poločasu a poprvé v zápase vedli – 3:2. Čejetice se nedaly a potvrzovaly svoje postavení v tabulce. Za čtvrthodiny kopaly roh a po následné mele před Klímou míč z ničeho nic skončil v síti – 3:3. Bakov hrál poprvé na podzim na hlavním hřišti a fotbal si užíval. Škoda jen, že k zábradlí hřiště nikdo nesměl přistoupit a nejlepší podzimním výkon sledovala z dálky pouze hrstka kolemjdoucích. V 76.min se po zmatcích před hostující brankou dostal míč k agilnímu Cecavovi, a ten podruhé skóroval nekompromisním zakončením pod břevno – 4:3. Do konce chybělo 14 minut, hosté se nechtěli s porážkou smířit a šli si odhodlaně pro bod. Dvě minuty před koncem jej také získali. Po závaru ve vápně se do sítě trefil Plintovič. Oboustranně pohledný fotbal skončil remízou, pro Bakov již třetí v řadě. Rezerva si připsala již sedmý bod a usadila se na 10.místě.