FK Červené Pečky

 

 

 

 

 

Footballový klub S.K.Červené Pečky byl založen v roce 1921 panem Josefem Beránkem,též zakládajícím členem S.K.Kolín.Klub byl přidělen do východočeské župy.Klubová místnost byla U Kuchařů,trénovalo se na obecním dvoře a v ohradě.V tomto roce po žních bylo hřiště u nádraží.Rekvizity byly zakoupeny od S.K.Kolín ale většina hráčů hrála v civilních botách.V prvních zápasech se v bráně vystřídali všichni hráči,až byl objeven brankář Fanda Převrátil.V následujících letech bylo hřiště postupně v Dobešovicích,na rohu „oloutusky“a v hliníku v místní cihelně.

Historickým mezníkem v dějinách červenopečecké kopané byl rok 1978.V prvé řadě tím,že na našem hřišti poprvé hrál zahraniční celek a to BSG Lokomotive Delitzch z NDR,se kterým jsme uzavřeli družbu.Ale mnohem významější byl fakt,že se našemu TJ Květ Červené Pečky,poprvé v 57-leté historii podařilo postoupit do krajské soutěže.Nástup úspěšného období potvrdilo i jaro 1980,kdy jsme slavili další postup,totiž do I.A třídy.Rčení „Do třetice všeho dobrého“ potvrdila sezona 81/82 ,po které jsme se stali účastníky krajského přeboru.V tomto roce byly za oběma brankami zbudovány lapače míčů a byla srovnána louka mezi hřištěm a koupalištěm za účelem vybudování tréninkové plochy o rozměrech cca 60x30m.Po dvou úspěšných letech v krajském přeboru přišla reorganizace a náš sestup do krajské soutěže,kterou jsme po roce opět vyměnili za krajský přebor.V roce 1995 přišla zatím poslední změna názvu oddílu na současný FK Červené Pečky.Bohužel s novým názvem přišly horší časy.O dva roky později A mužstvo sestoupilo z krajského přeboru a poté prakticky každý rok až do III.třídy.Vše v pořádku nebylo ani na poli funkcionářském,v klubu nebyl dokonce nějaký čas obsazen ani post předsedy.Až kolem roku 2000 se stabilizoval chod oddílu,čerstvá krev ve výboru FK i na trenérských postech přinesla potřebné oživení,důsledkem čehož je vzestup ať už na poli sportovním,tak i v oblasti vedení klubu.

SOUČASNOST

V současné době mají Pečky tři družstva mládeže a dvě dospělých. A mužstvo již podruhé v řadě postoupilo, tentokrát do 1.A třídy. Momentálně figuruje na 9.místě a má o 4 body více jak Bakov. V jarní premiéře prohrály v Polepech 0:3. O týden později se situace otočila. Doma přívítaly kandidáta na sestup a Týnec porazily 3:0.

Rezervní tým je účastníkem nejvyšší kolínské okresní soutěže a je desátý ze 14.týmů.

Dorost hraje stejnou soutěž jako Bakovská juniorka. Ovšem výsledkově je na tom podstatně lépe. Ve skupině C je na 6.místě s 21 body.

Výbor oddílu pracuje na splnění dalších náročných cílů jako je například vybudování  hrací plochy s umělým povrchem či rekonstrukce kabin.