logopeszluty.jpg

TJ Slovan Hradištko pod Medníkem

Městečko Hradištko pod Medníkem leží nedaleko soutoku Vltavy se Sázavou v okrese Praha-západ, ve kterém žije téměř 1700 obyvatel.  

Tělovýchovná jednota TJ Slovan Hradištko byla založena v roce 1946. Prvním oddílem, který vznikl v rámci tělovýchovné jednoty, byl oddíl kopané pod názvem POVLTAVAN HRADIŠTKO. 

Původní fotbalové hřiště bylo rekonstruováno v polovině 80. let a na slavnostní otevření nového stadionu s krytou tribunou v roce 1986 si mužstvo Hradištka pozvalo pražskou Duklu, která patřila k nejlepším českým týmům. Na novém hřišti začal také vzestup A mužstva , které se během pěti let probojovalo z okresního přeboru až do krajského přeboru, kde se udrželo dalších pět sezon. Během tohoto období, které bylo navíc spojeno i s úspěchy mládežnických mužstev, jejichž hráči se postupně stali tahouny mužstva dospělých, přišel dosud největší úspěch hradištského fotbalu. Byl jim v sezoně 1990-91 postup do 4. kola Českého poháru, kde je zastavila až pražská Slavie. Tento duel dosud jednoznačně drží rekord v návštěvnosti na místním stadionu.

V roce 2010, po více než 10 letech prožitých v I. A a I. B třídě, mladý tým Hradištka zvítězil ve své skupině I. A třídy a znovu postoupil do krajského přeboru. Ovšem šlo pouze o krátkou epizodu. Po roce se tým vrátil zpět o třídu níže.

SOUČASNOST

Nejlepšími střelci jsou aktuálně DAVID FILINGER (8 branek) a MARCEL RODEK (7 branek).

Mládež (přípravka, žáci i dorost) hrají okresní přebor Praha-západDOROST figuruje po podzimní části na 5. místě z jedenácti účastníků.

Rezerva dospělých, mužstvo "B" hraje nejnižší okresní soutěž (IV.třídu) a je momentálně na 2.místě.