TJ Viktoria Radim

 

Dne 5. července 1921 byl na ustavující schůzi založen atleticko - fotbalový klub v Radimi "AFK Radim". V roce 1922 se název změnil na Sportovní klub "SK Radim", byla založena fotbalová XI "Rudá hvězda Radim", která hrála necelé 3 sezóny. V roce 1925 změnil klub svůj název na Fotbalový klub "FK Radim". V roce 1929 za přispění p. Aloise Kratochvíla došlo k další změně názvu a to "FK Viktoria Radim". Při nuceném sjednocení tělovýchovy po roce 1946 tento název úředně zanikl a v Radimi byla "Dobrovolná sportovní organizace Sokol", kam byla přidělena i kopaná. V roce 1966 došlo k navrácení původního názvu "Viktoria Radim" a otevření nově vybudovaných kabin.   

Znalci historie české kopané jistě vědí, že fotbalová liga se u nás původně začala hrát ve Středočeské župě fotbalové v roce 1924. Radim do roku 1931 hrála přátelská utkání i pohárové soutěže. Za přispění p. Voláka se Viktoria Radim přihlásila od roku 1932 do mistrovských soutěží SŽF. V prvním roce vyhrála V. třídu, další rok IV. a o rok později III. třídu. V sezóně 1935 - 1936 hrála již Viktoria Radim II. třídu.

Po roce 1948 došlo ke sjednocení tělovýchovy a v roce 1952 k reorganizaci soutěží, kde Radim hrála okresní přebor.

 

SOUČASNOST

A-team  - v předchozích dvou sezonách se umístil v I.A třídě vždy na 11.místě, vždy o jedno místo před Bakovem. Momentálně se pohybuje v horní polovině tabulky-okupuje 6.místo. Na podzim doma s Bakovem hrál smírně 2:2. V prvním jarním kole prohrál v Týnci 2:4 a v dalším domácím zápase ztratil body s benešovskou rezervou. Pouze remizoval 1:1.

Mládež - žáci hrají kolínský okresní přebor. Dorost je účastníkem krajské soutěže - I.A třídy, a na podzim nezískal ani bod a je jasně poslední.

Rezerva - mužstvo B slavilo vloni postup ze III.třídy do okresního přeboru. Nyní jako nováček soutěže se statečně drží na 11.místě (ze 14 týmů).