Benátky nad Jizerou - SG Bakov nad Jizerou 3:3 (0:1)

7.června, 17,30hod, v Benátkách nad Jizerou, 2x 35min

Branky: 32.Korbář, 61.Podzimek, 66.Maryška

Sestava: Lehký - Balogh, Chromý, Vaněk, Frélich - Čapek, Maryška (Puskajler), Špringer, Brodský - Korbář, Podzimek (Bareš)

Sled branek: 0:1; 3:1; 3:3;

Již podruhé v rámci jarních přátelských zápasů jsme zavítali do Benátek nad Jizerou. Původně byla odveta naplánována na 31.5. v domácím prostředí V Podstrání. Ovšem o tomto víkendu vypukly v ČR záplavy. Naštěstí se v Bakově Jizera vylila tradičně pouze na pole a lízala jen okraj města, a dál se nedostala. Přesto vytrvalé deště, jenž tuto pohromu způsobily, podmáčely hřiště natolik, že se přátelák musel o týden odložit. Bohužel týden k dokonalému proschnutí povrchu nepomohl, a tak jsem museli cestovat k soupeři na umělou trávu. Ale slunečné počasí panující v době výkopu jasně velelo hrát na přírodním povrchu. Byť mnozí z nás nebyli na trávu a velký plac psychicky, ani obutím připraveni.

První poločas byli domácí lepší.Většinu času nás domácí přehrávali svým pohybem a kombinací. Ovšem ty končily na vápně. My jsme též zahrozili. Nejprve Jarda Špringera se napřáhl a trefil tyčku brány. Stejný hráč po rychlém přechodu přihrával z pravé strany Oldovi Barešovi před prázdnou branku, ale na paty. Až Mirek Korbář se trefil a skóroval. A to nádherně. Na půlící čáře si vzal balon se kterým se posunul před vápno a napálil ho tak, že vymetl růžek branky. Vedení nám vydrželo do přestávky.

Ve druhé půlce domácí výrazně zabrali a dominovali. Byli důraznější a bylo otázkou času, kdy se trefí. A to také se jim povedlo a hned třikrát.

Konec však patřil nám, nejprve Honza Podzimek a potom Jarda Maryška chytře přelobovali brankáře a zajistili nám remízu.

zpět na přehled zápasů