Štěpán 2013

zpět archiv

Tradičně se odehrál fotbálek na Štěpána. Druhý svátek vánoční si našla téměř dvacítka bývalých a současných fotbalistů dopoledne čas a přišla na fotbalové hřiště Pod Stráněmi vyběhat řízky s bramborovým salátem. Fotbalové nadšence, kterým v těle koluje odjakživa fotbalová krev a již řadu let bakovský dres neoblékají (Zdeněk Bláha, Petr Puskajler, Jarda Kaiser, Milan Lochman, Luboš Brodský, Karel Frélich, Jindra Lekeš), doplnili starší hráči aktivní nebo nedávno ještě hrající soutěže. Tradiční souboj sledovala desítka bývalých aktérů tohoto vánočního "srandamače". Ovšem dnes ve většině případů zdravotní potíže je odsoudily do role diváků. Pod dohledem dlouholetého člena výboru Karla Wollmana se z příchozích vytvořily dva týmy - STARŠÍ a MLADŠÍ GARDA. 

Jelikož je letošní zima skoupá na sníh a mráz, fotbálek, hrající se na dva poločasy, se odehrál na velmi slušném povrchu za levou brankou hlavního hřiště.

Po první půlce byl stav 6:4 pro „mladší":

Lehký - Bláha Zd., Sedláček, Resl, Špringer, Smetana, Šavrda, Šimíček, Puskajler

Díky hlavně brankám Jindry Lekeše a vynikajícím zásahům v brance nestárnoucího Josefa Bartoše mužstvo „starších“ výsledek otočilo:

Bartoš - Kaiser, Vaněk R., Lochman, Brodský, Frélich, Smutný, Vaněk M., Bláha L., Lekeš

Exhibice však nakonec skončila smírně 12:12.

Přejme této tradici, aby žila dál.