Zimní příprava - DOROST

Zimní příprava 2016

Bakovský dorost zahájil přípravu na boje o jarní body ve středu 20.ledna 2016. Svěřencům trenérů Beránka a Kvapila tak začala po zimní pauze opět sezona. Všichni v kabině jsou odhodláni v nadcházejících mistrovských zápasech udělat maximum pro postup do krajské třídy.

Proto se téměř kompletní tým zúčastnil první únorový „prodloužený“ víkend (čt-ne) zimního soustředění v podkrkonošské Lomnici nad Popelkou. A šlo o tvrdou přípravu po všech stránkách. Podhůří nabídlo zimu a sníh, a trenéři si zase připravili pro početnou skupinu 23 hráčů pět tréninkových jednotek. Náročné dávky pod vedením Milana Beránka a Janů Kvapila, Bareše a Resla byly především zaměřené na zvýšení fyzického fondu a zlepšení kopací techniky. Tým měl k dispozici nejmodernější umělou trávu III.generace. Sen každého fotbalového klubu pro trénování za každých klimatických podmínek pořídil tamnímu FK před 2 roky městský úřad, jemuž v investici 16 mil.Kč výrazně sekundovala EU.

Intenzivní nabírání kondice bylo pak v neděli dopoledne zakončeno přátelským zápasem proti krajskému Turnovu. Dorostenci vydrželi držet krok s vrstevníky pouze polovinu zápasu. Poté se projevila únava a po inkasovaných šesti brankách ve druhé části prohráli nakonec 1:7. Přesto trenéři pochválili hráče za odevzdaný výkon.