2 body po výhře na penalty jsou příslibem

Jivina – Bakov 1:1 (1:1) na pen 3:4

Branka: Fryč

Sestava: Sameš – Marcinko, Beran, Cecava, Kendík – Culek, Fryč, Říha, Vích  - Zemanec, Prošek. Střídal: Dutka

Trenéři: M. Beránek a J. Resl

Do druhého utkání nastoupil Bakov na Jivině s Proškem, který přišel na hostování z Nové Vsi a oslaben o Bradáče a nemocné Resla s Hulinským. Výšková převaha (asi to tak bude celou sezónu) byla na straně domácích. V prvních minutách si domácí vytvořili tlak a několik standartek, které jsme dokázali ubránit a nebezpečnou střelu domácích vytáhl na roh dobře chytající Sameš. Postupem času jsme se začali osmělovat a vyrovnali hru a vytvořili si i šance, ale střely Berana byli slaboučké a ani Vích netrefil branku v dobré pozici. Do vedení jsem se dostali ve 25. Minutě, kdy roh Berana neudržel domácí brankář v rukou a dorážka Fryče z blízka znamenala vedení – 0:1. Domácí však dokázali odpovědět vzápětí. Dlouhý balón přes obranu dosprintoval domácí útočník a se štěstím prostřelil Sameše. Domácí měli ještě jednu šanci,ale brankář Sameš sólo domácího útočníka vychytal.

Ve druhém poločase jsem především krátkými přihrávkami ovládli hru a středopolaři Říha s Fryčem diktovali tlak Bakova. Domácí se uchýlili k bránění a nakopávání na dva nejstarší hráče, které jsme kromě dvou pokusů s přehledem zastavili. Zmíněné dva pokusy skončili nepřesným i střelami. Šance Bakova přicházeli, nejprve Říha v dobré pozici neprostřelil blok obránců ani na třikrát, vzápětí šel 2 x sám na brankáře Vích, ale vždy mířil přímo do brankáře. Další dva závary zaváněly gólem, ale míč si nikdy nenašel volnou cestu do sítě a když v poslední minutě po akci našich středopolařů mířil Fryč z voleje jen těsně vedle, museli o vítězi rozhodnout penalty.

V první sérii jak domácí Kuntoš, tak Říha s přehledem proměnili – 1:1, ve druhé domácí obránce i Beran střelami po zemi určili stav 2:2 až ve třetí sérii nejprve domácího střelce vychytal výborný Sameš a rozhodnutí se zalekl Cecava, který trefil stojícího brankáře. Rozhodnutí nepřinesla ani čtvrtá série, kdy oba úspěšní střelci ze druhé série si poradili – 3:3. V páté sérii nejprve Sameš lapil střelu domácího Kuntoše mířící pod šibenici, aby vzápětí Říha střelou po zemi k tyči rozhodl o bodu navíc pro Bakov.

Škoda neproměněných šancí i přes velmi úzký kádr v tomto utkání na vítězství v normální hrací době mužstvo mělo.