Áčko zabralo a vyhrálo na hřišti druhých Klecan

Sokol Klecany - SK Bakov nad Jizerou  0:1 (0:1)

7. kolo podzimní sezóny A třídy 2011/2012

Branka: Vaněk

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Zajíček, Bláha L.  – Bláha J.,Beran, Hůlka, Frelich – Vaněk, Hammer

Střídání:  Beránek, Koťátko, Lehký

Trenér: Ladislav Špringer

Asistent trenéra: Martin Syrůček

Vedoucí mužstva: Karel Wollman

Komentář k mistrovskému utkání: V sedmém kole podzimní části naší třídy jsme zajížděli na půdu mužstva z Klecan, které se v této sezóně netají postupovými ambicemi do vyšší třídy. Naše mužstvo chtělo navázat na výhru a zlepšený výkon z minulého kola proti Semicím, což se nakonec podařilo a díky vstřelené brance Vaňka nečekaně ale po právu zvítězilo.

Úvodní minuty mistrovského zápasu patřily domácímu mužstvu, které se do naší obrany pustilo nebojácně a svým pohybem a důrazem způsobilo zmatek v našich obranných řadách. Výborně zahrávané rohové kopy přinesly domácímu mužstvu velké brankové příležitosti, které jsme díky umění a zákrokům našeho brankáře Janury přežili. Poté nápor domácích opadl, naše obrana se zklidnila a byli jsme to my, kdo začal zavářel domácí obraně rychlými brejky. Beran vysunul rychlého Vaňka, který se sám řítil na domácího brankáře, bohužel jeho špatné zakončení neskončilo brankou v domácí síti. Stejně tak dopadla střela Berana i slabé zakončení Hammera. Ve 27. minutě jsme se přeci jenom dočkali. Pas Berana zakončil povedeným lobem přes vybíhajícího brankáře Vaněk. Domácí se snažili vyrovnat, zvláště jejich kanonýr Filinger byl velmi aktivní a vyslal řadu střel na naši branku. Naštěstí neúspěšně. Za příznivého stavu pro naše mužstvo skončil první poločas.

Druhý poločas hned přinesl velkou šanci domácího útočníka, jeho hlavička těsně minula branku Janury. Možnost zvýšit naše vedení v utkání měl Hammer, ale neuspěl. Poté se opět ve stoprocentní šanci objevil Vaněk, místo razantního zakončení však volil nesmyslný lob. O chvilku později si to naše útočné duo neúspěšně zopakovalo a výrazně zahrálo na nervy ostatních spoluhráčů a realizačního týmu. Při střele Bláhy se vyznamenal domácí brankář. Díky soustředěné obraně celého týmu jsme domácí do konce zápasu k ničemu nepustili a píšťalka hlavního rozhodčí spustila naši radost z cenného vítězství.