Ani z Velimi Áčko body nepřivezlo

FC Velim B – SK Bakov nad Jizerou 3:1 (2:0)

5.kolo podzimní sezóny A třídy 2011/2012

Branka:

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Koťátko, Vaníček  – Bláha J.,Beran, Zajíček, Frelich, Bláha L. – Vaněk

Střídání:  Nagy, Hůlka, Hammer

Trenér: Ladislav Špringer

Asistent trenéra: Martin Syrůček

Vedoucí mužstva: Karel Wollman

Komentář k mistrovskému utkání: V pátém kole mistrovské soutěže jsme zavítali na hřiště nováčka naší třídy rezervy divizní Velimi. V mistrovském utkání hraném v úmorném vedru jsme nakonec našemu soupeři, posíleného o čtyři hráče z A týmu, podlehli v poměru 3:1.

Úvod utkání se nesl ve znamení nástupu domácího týmu, který se snažil kombinačními akcemi rozhýbat naši obrany. Naštěstí jsme jejich tlaku celkem bez větších problémů odolávali. Jedinými šancemi domácích byl trestný kop a tvrdá střela, kterou Janura bravurně zneškodnil. Naše mužstvo se snažilo vycházet ze zajištěné obrany a útoky ze stran a následnými centry do vápna ohrozit domácí branku, což se nám moc nedařilo. Ve 23. minutě se domácí zaradovali. Dlouhý přetažený centr nedokázala naše obrana zachytit a domácí útočník našel z ostrého úhlu skulinku u tyče Janurovy branky. V tomto okamžiku jsme si přestali věřit, plnit taktické pokyny. Přihrávky na pár metrů byly nadlický problém. Do konce poločasu jsme ještě inkasovali jednou. Rychlou kombinaci ze středu hřiště a následný lob za naši stoperskou dvojici zakončili domácí nechytatelně do sítě.

Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Druhý poločas mnoho vzruchu nepřinesl. Domácí kontrolovali průběh hry a bezpečně si hlídali svoji vedení. Naše mužstvo se snažilo kombinovat a pokusit se o střelbu na domácího brankáře, což se nám bez většího úspěchu nedařilo. Střelecké pokusy Hůlky a Berana prakticky neohrozily domácí branku. Naopak špatný odkop Janury od branky, rychlé přečíslení do nezajištěné obrany znamenal tříbrankový příděl do naší branky. Do konce mistrovského zápasu se nám alespoň podařilo korigovat nepříznivý stav, kdy se po pěkné akci trefil nádherně pod břevno Hammer. Krátce poté byl zápas hlavním rozhodčím ukončen.