Souboj o první místo se nekonalo. Místo toho další ČK a zranění...

TJ Sokol Chotětov – SK Bakov

1:1 (1:0)

Branka: 62.Špringer

Sestava: Louda – Hammer, Resl (57.Sameš), Pilz (27.Košvanec, 75.Vitmajer T.), Hozák – Brož, Frelich, Formáček, Vitmajer P. – Říha (65.Cecava) – Špringer (90.Pokorný)

ČK: 71. Formáček

Rozhodčí: ŠEBELA Jiří, KUBÁT Jiří, GREŠO Vilém

PŘEDPOKLADY NEBYLY NAPLNĚNY …. V 5.kole se měly utkat aktuálně dva nejlepší týmy okresního přeboru a mělo jít o šlágr kola. Jenže sobotní zápas ani zdaleka nepřipomínal souboj o první místo. O dramatičnost se pouze postaral příjezd sanitky na stadion pro našeho Karla Pilze. Zranění kolene si přivodil při srážce s vlastním brankářem, který se ve 27.minutě marně snažil zabránit gólu. Pro Bakov byla tato minuta smolná. Poprvé na podzim prohrával a vynuceným střídáním přišel o dalšího stopera. A to v kolonce ztrát nebyl zdaleka poslední zápis. Naopak kladné statistiky si připisoval pouze soupeř.

Do incidentu mezi Loudou a Pilzem se na trávníku zalitém sluncem vůbec nic zajímavého nedělo. První poločas mohl klidně být inspirací filmařům a známému celovečernímu filmu mohli dát název Nuda v Chotětově. Diváky probudil trestný kop zahrávaný z 25m. Chotětovský Vrána s devatenáckou na zádech nic nevymýšlel a tentokrát vyslal projektil přímo na svého protivníka v brance. Náš brankář se stihl pouze do jeho dráhy postavit a průstřel obranou zblokovat svým tělem. Následnou dorážku ještě reflexívně zastavil, na druhou již neměl nárok - 0:1. Pak se po srážce bakováků dlouho nehrálo a ošetřovalo, a kdyby rozhodčí ukončil poločas, nikdo z přítomných diváků na tribuně by o nic nepřišel.

FOTBAL NEMÁ LOGIKU, ZA TO JE BAKOV TENTOKRÁT VDĚČNÝ …. Navzdory špatnému vývoji se nám paradoxně podařilo vyrovnat. Po pauze si šli za třemi body pouze domácí. Naštěstí jejich neschopnost trefit branku nám udržovala naději něco s výsledkem udělat. Vyrovnávací gól padl po ojedinělé akci. Jednoduchý a přímočarý přechod do chotětovského pokutového území předvedl po levé straně Petr Vitmajer. Nebál se, překonal dva protihráče, dostal se až k brankové čáře, od ní vybídl ke skórování zpětnou přihrávkou v ideální pozici Špringera. Střelec svou šanci opět dokázal proměnit – 1:1. Ještě jedno přečíslení proběhlo deset minut před koncem zápasu na pravé straně. Sameš vyslal po lajně mladšího Vitmajera, který hledal ve vápně svého bratra. Tím končí výčet bakovských šancí...

Každé malé dítě díky známé písničce ví, že statistika nudná je, ale přesto přináší cenné údaje neboli čísla. A v nich jsme jednoznačně propadli. Soupeř zahrával ze vzdálenosti ohrožující branku více jak šest trestných kopů. Bakov nekopal ani jeden! Tato negativní statistika vypovídá o dvou věcech, zaprvé jsme vyrobili vysoký počet faulů v nebezpečném prostoru a zadruhé jsme si nevytvořili téměř žádný tlak před soupeřovým vápnem. Do špatného hodnocení zapadá i naše vítězství v udělování žlutých karet (6:1). Dvě karty v krátkém sledu si například vysloužil Formáček. Šest minut mu stačilo se vykartovat. Jeho zkrat přineslo další oslabení pro příští zápas, derby s Kněžmostem. V Chotětově jsme si nezasloužili vyhrát, což potvrzují slova trenéra Kamenického: „V zápase jsme od začátku tahali za kratší konec. Domácí byli důraznější a byli u všeho dříve, toto nás právě zdobilo předchozí zápasy. Doufám, že se poučíme a příště budeme zase soupeře převyšovat důrazem a bojovností my. Za plusový bod z venku jsem spokojený jen proto, že jsme ho v oslabení po zbytečném vyloučení Formáčka udrželi.“

FORMÁČKŮV ZÁKROK ... krok za krokem