Bakovská přípravka podstoupila další z podzimních bojů

Další turnaj třetího podzimní kola nejvyšší soutěže přípravky hostila Bělá pod Bezdězem. Tento turnaj kolidoval s naším domácím utkání mladších žáků, kteří do mistrovských utkání okresních soutěží nastupují v kategorii 7+1. Většina hráčů základní sestavy přípravky nastupuje pravidelně za mladší žáky. V případě nominace dostala u hráčů přednost 7+1. Do tohoto se ještě přidala řada omluv a nemoc hráčů a tým na tento turnaj jsme doplnili začínajícími nadějemi bakovského fotbalu, kteří se na turnaji neztratili. Do Bělé jsme nakonec odjeli v počtu 7 hráčů, kdy jeden z nich byl na střídačce.

Hned na úvod jsme dostali soupeře z kategorie těžsích a to Benátky nad Jizerou. I v provizorní sestavě jsme naší bojovností překvapovali soupeře a odolávali jeho kvalitám. Po prvním poločase jsme prohrávali lichotivím výsledkem 0:1. Došlo ke střídání brankáře Havrdy, který si proměnil pozici v útkoku s Kaiserem. Hned v úvodu druhého poločasu jsem ze skrumáže zakončené prudkou střelou útočícím hráčem soupeře v našem pokutovém území inkasovali po druhé. Toto nás nesrazilo na kolena a obratem jsme kontrovali brankou Havrdy. Poté jsme si vypracovali řadu slibných brankových příležitostí, které neskončili v síti soupeřova brankáře. Nakonec jak to ve fotbale bývá se projevilo pravidlo nedáš dostaneš a ke konci jsme inkasovali na konečných 1:3. Za náš předvedený výkon jsme byli oceněni chválou soupeřova mužstva.

V druhém utkání jsme narazili na domácí Bělou pod Bezdězem. Bělá nastoupila do toho turnaje snad s nejslapší sestavou ze všech tří turnajů. V tomto utkání jsme po celou dobu drželi otěže v rukou my. Z této převahy jsme vytěžili 6 vstřelených branek. Konto našich brankářů bylo nezatíženo střelci soupeře, kdy se dá říci, že měli co dělat, aby nám v bráně neumrzli.

Pokud mám hodnotit utkání s posledním mužstvem turnaje Dobrovicí, tak musím ríci, že scénář byl opačný než s Bělou pod Bezdězem. Od první minuty jsme odolávali náporu soupeře, kdy naše akcie ve hře držel svými fantastickým zákroky Havrda. Když čaroval jak mohl tak čtyrem brankám inkasovaným v prvním poločase nedokázal zabránit. Do druhé půle proběhla výměna brankářů, do branky opět šel kaiser za Havrdu. I ten ať dělal co dělal nedokázal zabránit taktéž čtyřem inkasovaným brankám ve své síti. Během druhého poločasu jsme si takžé vypracovali nějakou tu šanci, kterou jsme přetavili v dvě vstřelené branky a tím zmírnili vysokou prohru.

Nutno dodat, že za předvedený výkon a bojovnost si zaslouží tzv. sedm statečných obdiv. Též příjemným překvapením bylo, jak se dokázala dvojice Voborník Valkoun poprat se soutěžní premiérou ve své kariéře. Taktéž se neztratil ani Kaiser, ročník narození 2006, který motal hlavy obránců soupeřů a v brance hrál na nervy jeho útočníkům.

Sestava: Havrda, Kaiser – Páchym Tomáš, Páchym David, Zeman – Havrda, Kaiser, Voborník, Valkoun