Bakovská přípravka přeborníkem své skupiny

 

A mužstvo Bakovské přípravky nastoupilo tuto sobotu k utkáním 4. jarního kola turnaje své skupiny. Jednalo se o poslední mistrovský turnaj v této končící sezóně pořádaný na hřišti domácího Fotbalového klubu Dobrovice. Bakováci odjížděli na turnaj téměř v kompletní sestavě, kdy ze zdravotních důvodů chyběl pouze ofenzivní hráč Turek. V úvodním utkání turnaje naše mužstvo narazilo na bezprostředního konkurenta v boji o celkového vítěze skupiny z Benátek nad Jizerou. Před tímto soupeřem jsme měli v tabulce náskok třech bodů. V předchozích soubojích jsme s tímto soupeřem získali dvě výhry a utržili jednu porážku. Toto utkání tudíž mohlo s předstihem rozhodnout o celkovém vítězi. Do utkání jsme vstoupili aktivně. Ihned v úvodu po pohledné herní kombinaci z dálky napřáhl ke střele Šulc a otevřel skóre zápasu. I dále jsme pokračovali v aktivním pojetí hry a na hřišti dominovali, za což jsme byli odměni druhou brankou vstřelenou do sítě Benáteckého brankáře a to opět zakončujícím Šulcem. Více nám už výborně chytající brankář Benátek nedovolil i přesto, že mu ve třech případech k úspěchu v souboji s našimi útočníky pomohla v zabránění inkasování gólu branková konstrukce. Minutu před koncem utkání došlo ke zkorigování výsledku střelou Benáteckého útočníka ze střední vzdálenosti na zadní tyč, po které se Korelová marně natahovala. Drama jsme nepřipustili a zápas jsme v klidu dovedli do vítězného konce v poměru 2:1.  

Ve zbylých dvou utkání jsme nastoupili proti Doubravě a domácí Dobrovici B. Do zápasů jsme vstoupili soustředěně a dvěma výhrami plně bodovali. Poté už nás čekalo bilancování naší skupiny, kterou jsme s 10-ti výhrami, jednou remízou a porážkou se ziskem 31 bodů a se skóre 67:15 s přehledem ovládli. Tímto jsme se stali přeborníkem I.B skupiny divize mladoboleslavského okresu.

Tento turnaj byl posledním vystoupením hráčů s ročníkem narození 2002 v kategorii minižáci. Od další sezóny spadají do žákovské kategorii. Jelikož byli letos úspěšní, pro následný ročník 2013/2014 výbor přihlásil družstvo mladších žáků. Ti hrají na polovině velkého hřiště v počtu 7+1, a mohou nastupovat hráči narozeni v roce 2001 a mladší.

 

Sestava:   Korelová – Hrabánek, Adam, Havrda – Šulc, Štučka

Střídající:   Páchym David, Páchym Tomáš, Culek

Výsledky:

Bakov – Benátky nad Jizerou     2:1

Branky: Šulc 2x

Bakov – Doubrava    9:2

Branky: Štučka 6x, Culek 2x, Šulc

Bakov – Dobrovice B    2:0

Branky: Šulc, Štučka