Bakovská přípravka v akci

 

   Veškeré fotbalové soutěže na Mladoboleslavsku jsou v plném proudu a výjímkou toho není ani naše přípravka, která se na sv. Václava zúčastnila mistrovského turnaje v Dobrovici. Naši se v současné době nacházejí v nejvyšší okresní soutěži a to I.A divizy. Do této soutěže se nám podařilo postoupit na jaře se silným ročníkem 2002, který pravidelně nastupuje v kategorii mladších žáků. Do podzimní části této soutěže jsme vstoupili převážně s hráči, kteří ještě na jaře nastoupovali za již zrušený b-tým přípravky. 

   Dá se říci že podzimní část pro nás bude na rozkoukání a sbírání zkušeností mezi výkonostně kvalitními stálicemi v soutěži a to domácí Dobrovicí, sousedem z Bělé pod Bezdězem a konkurentem sídlícím na Jizeře mám tím na mysli Benátky nad Jizerou.

   První turnaj, který hostili Benátky nad Jizerou nedělní dopoledne před dvěmi týdny nám ukázal, jak by jsme na tom mohli být. Na tomto turnaji jsme odehráli výborné zápasy, ale chybělo nám štěstíčko, které je někdy ve fotbale hodně potřeba. Bodová vizitka tudíž zůstal na čísle jedna za remízu právě s domácími Benátkami.

   Do dalšího turnaje v Dobrovici jsme vstoupili pozitivně a chtěli jsme vylepšit výsledky z předcházejícího turnaje. Hned v úvodu jsme narazili na oproti minule posílené Benátky, které nás psychicky po porážce 0:12 posadili na dno. Zlepšit náladu jsme si chtěli na Bělé pod Bezdězem, která na turnaj nepřijela v optimální sestavě. Po rychle inkasovaných dvou brankách se nám začal tento cíl bořit. Do poločasu jsme odcházeli za stavu 0:2. O přestávce došlo k výměně brankářů, kdy Culek se vyměnil s útočníkem Gregorem. Bohužel jsme zaspali začátek druhého dějství a již jsme prohrávali tříbrankovým rozdíem. Třetí inkasovaná branka nás probudila a za otěže v utkání jsme začali tahat my. I přesto, že do konce utkání jsme soupeře pomalu nepustili ke hře, tak naše aktivita byla odměněna pouze vlastní vstřelenou brankou bránícím hráčem Bělé pod Bezdězem. Na závěr nás čekal nejtěžsí soupeř a to domácí Dobrovice, kteří turnajemi do našeho posledního utkání prošli bez ztráty bodu. V tomto posledním utkání turnaje jsme hráli aktivně, vytvořili si i pár slibných šancí, ale opět jsme se nevyvarovali chybám při obranné činnosti. Jen díky dobře chytajícímu Culkovi se konečný výsledek zastavil na skóre 1:5. Jen pro srovnání Benátky nad Jizerou v druhém zápase proti Dobrovici prohráli 10:2.

   V průběhu turnaje byla dohodnuta organizační změna našeho domácího turnaje v Bakově nad Jizerou, který se měl odehrát v sobotu 12.10. od 09:00 hodin Místo stávající soboty byl tento turnaj přesunut na pátek 11.10. od 16:00 hodin, kdy místo konání zůstává v platnosti.

 Sestava: Culek, Gregor – Smetana, Páchym Tomáš, Páchym David, Tutsch, Hulinský – Havrda, Kaiser, Jireš

Sk Bakov nad Jizerou – Sk Benátky nad Jizerou 0:12

Sk Bakov nad Jizerou – Sk Bělá pod Bezdězem 1:3

Branka: vlastní

Sk Bakov nad Jizerou – Fk Dobrovice 1:5

Branka: Páchym David