Bezkrevný výkon na Zásmuky nestačil

BAKOV A - Sokol Zásmuky 0:2 (0:1)

2. kolo I. A třídy

Sestava: Janura - Smetana, Flodrman, Sedláček, Vaníček - Bláha J., Frélich, Zajíček, Hůlka, Bláha L. - Beran

Střídali: Lehký L., Špringer, Koťátko, Vaněk.

Trenér: L. Špringer.

 První domácí vystoupení začali domácí s novou posilou ve svých řadách. Jak jsme již avizovali přišel na hostování Jiří Bláha, který v jarní části působil v týmu Polabanu Nymburk, ten postoupil do krajského přeboru.

 Úvod utkání domácí zaspali. Po chybné rozehrávce, přišel roh a ještě v 1. minutě po nedůrazu bakovské ofenzivy šli hosté do vedení -0:1. Bakov tento moment hodně poznamenal. Hosté byli v útoku rychlejší a špatná komunikace při bránění celého mužstva vyústila v další šance Zásmuk. Všechny, ale pochytal nejlepší hráč Bakova Janura. Po 25. minutách přišla pasáž, kdy se podařilo podržet míč a kombinací se vytvořit možnosti, ale střely z dálky stačila obrana hostí zblokovat. Největší možnost Bakova přišla po akci Berana s Frélichem, kdy posledně jmenovaný postupoval sám na brankáře , ale přehození poslal trestohudně vedle.

 Druhý poločas se snažil Bakov soupeře tlačit, ale mnohdy velmi špatná či pomalá rozehrávka brzdila pokusy domácí. Hosté vyčkávali zataženi v obraně a vyráželi k nebezpečných brejkům, který pokud se dostali před bakovskou branku řešil domácí gólman. Především reflexivní zákrok po rohu a neodpískaném faulu na Smetanu vytáhl bravurně. Bakov si i v druhém poločase vytvořil jednu 100 % šanci, když centr Smetany trefil špatně Vaněk a svoji nepovedenou střelou poslal do šance Frélicha, ten ale znovu sám před gólmanem selhal, tentokrát brankáře nastřelil. Snaha domácích o tlak postupně opadala a definitivně ji pohřbil svoji minelou Vaníček, když mu nevyšla klička v malém vápně, kterou po nahrávce proti noze hosté využilil k potvrzení náskoku.

 Střelecké trápení konce minulé sezóny pokračuje, navíc tentokrát herně jsme také neobstáli a dolů nás srážejí především zbytečné chyby při bránění.