Bod z Janovic je prvním z hřišť soupeře v jarní části

SK Uhlířské Janovice - SK Bakov nad Jizerou  0:0

Mistrovský zápas 1. A třdy Stř. kraje – 26. kolo

Sestava: Janura – Vaníček, Sedláček, Flodrman, Smetana  – Vaněk, Kořínek, Frelich,Hůlka,Bláha – Beran.

Střídání: Špringer, Nagy, Zahrádka

Komentář: V dalším mistrovském kole naší skupiny jsme zavítali na horkou půdu fotbalového oddílu z Uhlířských Janovic, kde se nám historicky nikdy nedařilo bodovat. Po vcelku dobrém výkonu jsme přivezli domů bezbrankovou remízu, při troše štěstí jsme mohli dosáhnout na tříbodový zisk v podobě vítězství.

První poločas začal oboustranně opatrně. Domácí vše vsadili na dlouhé nakopávané míče za naší obranu, naše mužstvo se pokoušelo o kombinační hru a využití křídelních prostorů.Jako první se o střelbu pokusili domácí hráči, krásný volej skončil těsně od tyče naší branky, o pár minut později předvedl své umění brankář Janura, který včasným vyběhnutím a zákrokem zabránil ve skórování domácích. Na druhém straně se pokoušel o střelbu Beran s Bláhou, bohužel ani jeden nezacílil přesně mezi tyče. V největší šanci se pár minut před koncem prvního poločasu ocitl Bláha, jeho střelu vyrazil z branky obránce, dobíhající Kořínek nedokázal dorazit míč do sítě. Za bezbrankového stavu odešla obě mužstva do kabin.

Začátek a dlouhé minuty druhého poločasu mistrovského zápasu mnoho vzruchu nepřinesl, domácích notně pokulhávala kombinace, naše mužstvo převzalo iniciativu a rozhodně bylo lepším týmem na hřišti. Bohužel jako slabina se ukázala tentokrát střelba. Slabé projektily Frelicha a Hůlky prakticky neohrozily domácího brankáře. Hlavička Sedláčka po rohovém kopu Berana skončila také mimo tyče brankáře Janovic. V poslední desetiminutovce zápasu si obě mužstva vypracovala vyložené brankové příležitosti. Nejprve domácí hráč krásnou střelou pod břevno dal vyniknout Janurovi, poté křížná střela Berana těsně minula levou tyč domácích. Tečkou za mistrovským zápasem byl ragbyový pokus domácího stopera, který skončil za plotem stadionu.

Mužstvo zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost. Pochvala patří také panům rozhodčím, kteří podali velmi solidní výkon.