Bousov nad naše síly - 3. místo v poháru úspěchem

DBSK – Bakov n. J. 5:1 (2:0)

Středeční dohrávka semifinále Štika cupu určila, že finále si zahraje favorizovaný domácí Dolní Bousov.

Utkání proti velmi silnému soupeři, který nastoupil s 8 hráči, kteří v létě přechází k žákům začal Bakov výborně. Hned v první minutě střílel nebezpečně Koukal a vzápětí Fryč a ani dorážka Kendíka z metru ke gólu nevedla. Domácí měli celý zápas herní převahu, ale Bakov dobře bránil. Vedení zařídili domácí ve 12. minutě střelou po zemi a o tři minuty později po střele z dálky to bylo již 2:0. Bakov hrál na brejky a po jednom z nich Kendíkova střela propadla brankáři, ale zastavila se na čáře a další pokus skončil na tyči.

Druhý poločas jsme začali smolně po rohovém kopu nešťastný odraz od obránců znamenal třígólové vedení. Obraz hry se neměnil. Urostlí hráči domácích tlačili bakovské „střízlíky“ pře jejich branku a další tvrdá rána znamenala vedení o 4 branky. Bakov šance měl, ale bohužel koncovka nebyla silnou stránkou v tomto zápase. Koukal po pěkné akci sám před brankářem trefil jen strážce branky. Kendík mířil vedle, střela Resla brankáři propadla a zůstala opět na čáře a Fryč po rohu střílený centr nedokázal usměrnit do sítě. Čestný úspěch zaznamenal Zdeněk Vích, když důrazně sledoval míč a využil podklouznutí obránce střelou k tyči – 4:1. Domácí ještě využili jednu příležitost a po dvou tyčích mířili tentokrát pod břevno a zpečetili zasloužený postup.

Škoda neproměněných šancí, výsledek mohl být příznivější, herně mužstvo rozhodně nezklamalo a postup ve Štika cupu do semifinále je úspěchem.

Sestava: Roman Hašek – Franko Marcinko, Jan Resl, Tomáš Hulinský – Petr Koukal, Robert Fryč, Jan Říha – Tomáš Kendík.

Střídali: Zdeněk Vích, David Šulc a Lukáš Culek.

Trenéři: Jan Nagy, Jan Resl a Patrik Špringer.