Dorost na závěr předvedl hrozné představení

SK Bakov nad Jizerou  - Sokol Dlouhá Lhota  3:5 (1:3)

Mistrovský zápas 1.A třídy dorostu, skupina B – 13.kolo

Branky: Vích, Vaněk, Nedvěd

Sestava: Kysela – Matohlína, Nagy, Vích, Šverma  – Mlynka, Polášek, Hozák, Kroupa – Nedvěd, Vaněk

Střídání: Adam, Navara

Komentář: k poslednímu podzimnímu mistrovskému zápasu nastoupili naši dorostenci proti tabulkově poslednímu celku naší skupiny, nováčkovi soutěže z nedaleké Dlouhé Lhoty. Jedině povinný zisk tří bodů by katapultoval naše mužstvo ze sestupových příček tabulky. Naše touha se bohužel nenaplnila a potupná prohra s papírově nejslabším týmem soutěže přinesla velké zklamání.

Přitom začátek zápasu tomu vůbec neodpovídal, z první velké šance jsme se ujali vedení. Průnik Vaňka do pokutového území byl oceněn pokutovým kopem, který s přehledem prudkou střelou k tyči proměnil Vích. Místo zklidnění hry přišlo rychlé vystřízlivění v podobě otočení stavu v náš neprospěch. Nejdříve nabídl zcela nelogicky brankář Kysela našemu soupeři rohový kop, po kterém nastala v našem vápně nepřehledná situace, ze které náš soupeř dorážkou vyrovnal. O pár minutek později zbytečně skosil Vích v našem vápně útočníka hostí, z následného pokutového kopu se hosté ujali vedení. Aby toho nebylo málo, přetažený centr ze strany podskočil jak Vaněk i brankář Kysela a hosté se radovali potřetí. Do konce poločasu byl navíc vyloučen stoper Vích, který to přehnal se svojí tvrdostí a náš tým dohrával zápas o jednoho hráče méně. V druhé půli byla k vidění marná snaha našich hráčů, něco udělat s výsledkem a zápas zdramatizovat. Soupeř, který také neoplýval mimořádným fotbalovým uměním, dokonale využil své početní výhody a přibalil nás do zimní přestávky potupných pět branek v naší síti. Korekci výsledku stanovil z naší strany nejprve Vaněk z penalty, poté se krásně trefil Nedvěd po samostatné akci.

Výsledky a hra našeho dorostu v podzimní části je velkým zklamáním, mužstvo je jako noc a den. Plnit taktické pokyny trenérů je nadlidský úkol, fotbalovost většině hráčů také nic neříká, chování a přístup je na nízké úrovni. V jarních odvetách je potřeba výrazného zlepšení, mužstvo na to má, stačí pouze chtít a poctivě pracovat pro tým.

              Lukáš Bláha