Dorost tentokrát vedení udržel a porazil Brod

SK Bakov nad Jizerou  - SK Český Brod  3:1 (2:0)

Mistrovský zápas 1.A třídy dorostu, skupina B – 6.kolo

Branky: Vaněk, Mařík, Nedvěd

Sestava: Lehký – Matohlína, Beránek, Vích, Šverma  – Mlynka, Vaněk, Hozák, Kroupa – Nedvěd, Mařík

Střídání: Kysela, Adam, Polášek, Kubík

 

Komentář: V domácím mistrovském zápase krajské soutěže nastoupili naši dorostenci proti mužstvu z Českého Brodu, který v loňské sezóně hrál své zápasy ve skupině A.

V úvodních minutách bylo vidět na našich hráčích velké odhodlání svého soupeře porazit a připsat si důležité body do tabulky. Hosté se představili jako důrazný celek, zvláště jejich rychlé brejky po stranách silně zatápěly naší obraně. Naštěstí bez výrazného brankového zakončení. V první šanci se ocitl náš Nedvěd, ale neuspěl. Po pár minutách později se k přímému kopu postavil Vaněk a ranou pod břevno rozjásal spoluhráče. Hosté hrozili zahráváním rohových kopů, z následných skrumáží vždy jako vítěz vzešla naše obrana s brankářem Lehkým. Dvoubrankové vedení pojistil rychlým průnikem hostující obranou a přesným zakončením k tyči Mařík. Za tohoto příznivého stavu odešla obě mužstva do kabin.

Druhý poločas přinesl rychlé snížení stavu. Nikým nepokrytý hostující útočník se s jistotou trefil z hranice velkého vápna k tyči a vykřesal naději pro hosty. V tu chvíli naše mužstvo znervóznělo, k vidění bylo spoustu chyb a nepřesností, které bezzubí útočníci Brodu nedokázali využít. Konečnou podobu mistrovského zápasu stanovil Nedvěd, který se krásně trefil do protipohybu brankáře a potvrdil naši důležitou výhru.

Lukáš Bláha