Druhý domácí zápas bez vstřelené branky!

SK Bakov nad Jizerou - SK Zeleneč 0:1 (0:0)

Mistrovský zápas 1. A třdy Stř. kraje – 18. kolo

Sestava: Janura – Smetana, Sedláček, Flodrman, Bláha  – Hůlka, Beran, Frelich, Kořínek – Mlynka, Vaněk

Střídání: Vaníček, Nagy

Komentář: V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na domácím hřišti proti soupeři ze Zelenče, který se pohybuje ve spodním patrech naší tabulky. Bohužel, po opět nepřesvědčivém výkonu jsme prohráli s průměrným soupeřem nejtěsnějším rozdílem.

Začátek mistrovského utkání přinesl velkou šanci Mlynky, s jeho křížnou střelou si však hostující brankář poradil. O pár minutek později nenašel hlavní rozhodčí hrubě ovlivnil zápas, když odvahu odpískat pokutový kop po evidentním faulu zezadu ve vápně na Vaňka. Frelichovo zakončení po zdařilé kombinační akci postrádalo přesnost. Hra upadla do průměru. Obě mužstva se přizpůsobila hře druhého, k vidění byla spousta nepřesností, ztrát míčů, nervozity a vzteku, zejména na naší straně.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Chybělo přesné zakončení či alespoň náznak kombinační akce. Hosté o své výhře rozhodli po naší ztrátě míče a chybném odkopu Bláhy z naší obrany.  Poté předvedl zbytečný zkrat Smetana, který byl po právu po udělení druhé žluté karty vyloučen a mužstvo dohrávalo zápas o jednoho hráče méně. Paradoxně jsme si v tomto úseku hry vypracovali alespoň pár náznaků k zakončení, ale jak je poslední dobou zvykem, chybí klid, přesnost a rychlost. Centr Bláhy si dezorientovaný obránce hostí srazil na břevno, Flodrmanův průnik a zakončení v samém závěru utkání vyrazil brankář hostí. Vaněk s Mlynkou nedokázali proměnít dva nadějné brejky 2 na 1. Do konce utkání se výsledek již nezměnil.

Mužstvu se evidentně nedaří, hráči neplní taktické pokyny, obraz hry je nečitelný, mužstvo špatně brání. Střelecká nemohoucnost nás sráží do kolen, psychika nevyjímaje. Pohoda a střelecká muška z přípravných zápasů s příchodem mistrovské soutěže nás rezolutně opustila.

V dalších zápasech se potřeba evidentně zapracovat na zlepšení a jednoduchosti naší hry. Mužstvo si musí začít věřit, kádr na to rozhodně má.