Fotbálek "na Štěpána" slavil 50

Bakov - Druhý svátek vánoční Štěpán, byl den, kdy si parta celoživotních přátel a kamarádů z našeho města společně připomněla své ojedinělé a významné jubileum.

Bylo to přesně 50 let od chvíle, kdy jako děti školou povinní a nadšení mladí sportovci založili tradici, kdy bez jediné výjimky až do dnešních dnů, vždy na Štěpána dopoledne sehráli fotbalový zápas.

Postupem let došlo k tomu, že nebylo třeba žádných pozvánek. Aktéři prostě počítali s tím, že dopoledne na Štěpána patří kopané a odpoledne pak návštěvě pomníku tragicky zesnulého kamaráda a jednoho ze zakladatelů tradice, vynikajícího sportovce Václava Oplta. Poté vždy následovalo přátelské posezení, vyplněné debatami a vzpomínkami. Nutno říci, že někteří z aktivních účastníků již v Bakově nebydlí, a přesto mezi zúčastněnými každoročně nechybí. Prostě nelení a přijedou….

I rodiny scházejících se dnes už vysloužilých sportovců po celou dobu tuto aktivitu podporovaly a sdílely s nimi. Patří jim za to poděkování.

Zakladatelé a účastníci tradičního sportování a setkávání mají velkou radost z toho, že již několik let se k nim přidávají mladší sportovci a kamarádi a je tak záruka, že naprosto ojedinělá tradice svou dobou trvání a láskou ke sportu a vzájemného přátelství nemá v širokém okolí obdoby a bude i nadále pokračovat. Zcela jistě i v budoucnu bude každoročně druhý svátek vánoční patřit kopané a věrným kamarádům.

Přejeme si, aby tato tradice neměla svého konce. Tak i toto se děje v našem městě.                                                                                             JUDR. Ing. Miroslav Dvořák