Hodnocení jarní části sezóny 2009-10

Minižáci na vítězné vlně

Do jarní části sezóny šlo mužstvo bakovských minižáků s tím, že sezónní cíl, záchrana ve II. divizi okresu je splněn a každý úspěšný výsledek ve skupině hrající o postup bude bonusem navíc. Během 4 turnajů (hraných systémem každý s každým) postupně zlepšovali výkony i výsledky a nakonec obsadili suverénní druhé místo s náskokem 10 bodů a postoupili do první divize.

Soupeři byly Struhy, které jsme 4 x porazili, Krnsko se kterým jsme na podzim 2009 měli nepříznivou bilanci 2 výher a 4 proher. Na tomto soupeři byl nejlépe vidět pokrok našich minižáků, když v pěti jarních utkání s tímto soupeřem (4 mistrák + 1 turnaj) jsme 4 x zvítězili a jednou remizovali. Se suverénem naší skupiny Benátkami jsme 3 x prohráli a jednou dokázali remizovat (jediná ztráta Benátek v ročníku 2009-2010).

Konečná tabulka:

1.      Benátky     12 11 1 0 31: 4 34b.

2.      BAKOV       12  7 2 3  24:10 23b.

3.      Krnsko       12 4 1 7   21:27 13b.

4.      Struhy        12 0 0 12   3:38   0b.

 Bonus navíc byl postup ve Šika cupu (okresní pohár) do semifinále a dělené třetí místo je také úspěchem.

Týmové pojetí dokazuje i střelecká tabulka jarní části soutěže, kdy v minulých sezónách stála naše střelecká produktivita na jednom, maximálně dvou hráčích – nyní se do střeleckých statistik 29 gólů zapsalo 8 hráčů: 6 – Kendík, 5 – Vích, Říha, 3 – Koukal, Zemanec, 2 – Resl, Fryč, Gíňa, jedna branka byla vlastní.

V mistrovských a turnajových zápasech se na výborných výsledcích se pod trenérským vedení Honzy Resla, Patrika Špringera a Honzy Nagyho podíleli: Roman Hašek, Tomáš Hulinský, Honza Resl, Franko Marcinko, Milan Čurej, Honza Říha, Robert Fryč, Petr Koukal, Lukáš Culek, Láďa Gíňa, Tomáš Kendík, Zdeněk Vích, Honza Zemanec, David Šulc, Honza Šafr, Petr Žák, Ondra Hulinský a Vašek Štučka.

Odchody hráčů ročníku 1999 do kategorie žáků nejsou v našem týmu tak citelné, jako v jiných mužstvech a v příští sezóně bychom se rádi pohybovali v první trojici okresu. S elánem jakým chodí kluci trénovat a hojném počtu (cca 25 žáčků na tréninku) to není cíl nemožný. Ten hlavní úkol jsme splnili na celé čáře, kluky sport baví a nejsou líní i v nepříznivém počasí se fotbalu věnovat.