Hodnocení podzimu 2010

Na podzim jsme u starších žáků, hrajících Okresní přebor, pracovali s Milanem Beránkem.

Po jaru přestoupili do dorostu čtyři hráči, Láďa Mlynka, Ondra Matohlina, Dan Rod a Honza Kroupa. Z minižáků naopak přišli Tomáš Kendík, Robert Fryč, Zděnda Vích a Láďa Giňa.

Jako cíl jsme si stanovili být na konci podzimu v lepším středu tabulky a pozlobit silnější soupeře.

V rámci letní přípravy mužstvo sehrálo 1 zápas v Kněžmostě a vyhrálo 2:1.

Po prvních čtyřech kolech, kdy jsme postupně narazili na Doubravu, Luštěnice, Bělou p.B. a Chotětov mělo mužstvo na kontě pouhé tři body za vítězství nad Doubravou 2:1 a v tabulce bylo až na 11. místě. Poté jsme jeli do Čejetic, které byly bez jediného bodu poslední. Rozhodčí ale terén vzhledem k vytrvalým dešťům prohlásil za nezpůsobilý. V dohrávce potom naše mužstvo zvítězilo 6:0. Domácí zápas s Krnskem musel být poté rovněž odložen z důvodu záplav v Bakově. Dohrávku ale mužstvo zvládlo a vyhrálo 4:0. Velmi dramatickým zápasem bylo utkání na Jivině, naše výhra 1:0 po velmi bojovném výkonu celého mužstva a několika vynikajících zákrocích brankáře Dominika Kysely. Dalším dramatickým výsledkem bylo poslední kolo podzimu v Bezně, výsledek 5:6 pro nás byl spíše hokejovým, ale tříbodovým.

Podzim jsme tedy skončili na sedmém místě tabulky se ziskem 24 bodů a aktivním skore 51:37. Ztrácíme pouhé dva body na čtvrté Předměřice, kde jsme smolně 1:3 prohráli.

V pohárovém utkání jsme ihned v 1. kole narazili na Skalsko. Bohužel jsme odjížděli bez Standy Nedvěda a ten nám v tomto utkání značně chyběl. I přes bojovný výkon jsme prohráli 5:6a z poháru jsme vypadli.

Jako velký přínos a pomoc bych chtěl poukázat, že během podzimu se k mužstvu připojilo několik minižáků a jejich výkony nám, myslím, k výše uvedeným bodům značně pomohly. Vždyť Honza Říha vstřelil 4 branky v mistrovském utkání a jednu v pohárovém a Honza Resl jr. už má na kontě také jeden gól. Dále Franko Marcinko již nastupoval pravidelně v základní sestavě jako pravý obránce.

Na závěr bych chtěl uvést, že v průběžné tabulce střelců celého okresního přeboru starších žáků je na 1.místě náš Standa Nedvěd s 27 vstřelenými góly. Tedy vstřelil více jak polovinu gólů celého mužstva.

Zároveň bych chtěl stanovit cíl pro jarní část sezony a tím je smazání náskoku dvou bodů čtvrtých Předměřic a umístění do 5. místa.

Ještě bych chtěl poděkovat M. Beránkovi, že se během léta připojil k našemu mužstvu a vede jej hlavně po fotbalové stránce.

Leoš Adam