Hodnocení trenéra Jardy Maryšky

 Po tragické podzimní části, kdy mužstvo skončilo na předposledním místě se ziskem pouhých 6 bodů, byl cíl do jarní části jasný – záchrana a zlepšený herní projev, což se povedlo!

Zimní přípravu jsme začali s novým brankářem Martinem Lehkým, navrátilci z MSK Kendikem a z Nové Vsi Beránkem a žáky, kteří letos končí žákovskou kategorii. Tým se během přípravy stabilizoval a zůstalo opravdu jádro, které bylo ochotno pracovat a tvrdě makat. Příprava byla náročná, ale již první přípravné zápasy ukázaly, že je to správná cesta. V přípravných zápasech jsme posílili sebevědomí a po třech výhrách byl i optimismus.

   Start do soutěže jsme měli těžký, první dvě kola nás čekala mužstva z čela tabulky. Domácí zápas jsme s Čejeticemi odehráli ještě vyrovnaně, ale hned následující v Benátkách skončil debaklem. Po těchto dvou porážkách jsme se ocitli na samém dně tabulky, ale nepoložilo nás to. Hned v dalších zápasech jsme dokázali v sérii 4 zápasů získat 10 bodů a hrát velmi slušný fotbal, To nám zůstalo až do konce. Pro nás v důležitých zápasech jsme dokázali vyhrát, a nebo remizovat a to nám nakonec přineslo zisk 20 jarních bodů, celkově 26 a posun na 10. Místo v konečné tabulce. Jestli toto místo znamená záchranu, však dosud nevíme. Přesto si myslím, že tým si za jarní část zaslouží pochvalu. Prohráli jsme pouze s prvními pěti týmy. I proto jsme získali potřebnou sebedůvěru a odehráli velmi pěkné a pro diváky zajímavé zápasy.

   Velkou posilou byl v jarních bojích brankář Martin Lehký. S jeho příchodem vzrostla sebedůvěra týmu. A Martin je i příslibem do budoucna. Dalším velkým jarním překvapením byl Standa Nedvěd. Ač věkem žák, dokázal se prosazovat i v soubojích se staršími soupeři a na jaře nasázel 9 branek. A to jich ještě plno neproměnil. Je to opět další střelecký talent bakovského fotbalu. Myslím, že tento tým, i vzhledem k tomu, že ho opouští pouze Daniel Zahrádka, má velmi dobrou perspektivu do nové sezóny.

Jaroslav Maryška

zápas výsledek body     zápas výsledek body  
Čejetice Bakov 8 0 0     Bakov Čejetice 1 2 0  
Bakov Benátky 3 6 0     Benátky Bakov 8 0 0  
Krnsko Bakov 7 2 0     Bakov Krnsko 5 2 3  
Zeleneč Bakov 2 0 0     Bakov Zeleneč 3 0 3  
Bakov  Luštěnice 2 1 3     Luštěnice Bakov  0 2 3  
Semice Bakov 6 1 0     Bakov Semice 2 2 1  
Bakov  Lysá 0 4 0     Lysá Bakov  6 2 0  
Sadská Bakov 3 1 0     Bakov Sadská 2 0 3  
Bakov Brandýs B 0 2 0     Brandýs B Bakov 2 2 1  
Jirny Bakov 9 0 0     Bakov Jirny 1 5 0  
Bakov Poděbrady 1 0 3     Poděbrady Bakov 2 4 3  
Dolní Bousov Bakov 7 1 0     Bakov Dolní Bousov 2 4 0  
Bakov Březno 0 5 0     Březno Bakov 1 2 3  
                         
    vstřelené branky obdržené branky body umístění po podzimu       vstřelené branky obdržené branky body umístění po podzimu
  podzim 11 60 6 13. místo     jaro 28 34 20 10. místo